Kingsport Times News Thursday, September 18, 2014
Sports Live Schedules

High school sports schedule, week of April 28

April 27th, 2014 10:49 pm by Staff Report

High school sports schedule, week of April 28

Baseball
Monday, April 28
NORTHEAST TENNESSEE

Unicoi County at Dobyns-Bennett
Science Hill at Volunteer
Sullivan Central at David Crockett
Tennessee High at Daniel Boone
Hampton at Sullivan North
Unaka at Sullivan East
SOUTHWEST VIRGINIA
J.I. Burton at Union
Eastside at Clintwood
Rye Cove at Hancock County

Tuesday, April 29
NORTHEAST TENNESSEE

Elizabethton at Dobyns-Bennett
Volunteer at Happy Valley
Greeneville at Daniel Boone
David Crockett at Unicoi County
SOUTHWEST VIRGINIA
Gate City at Union
Wise Central at John Battle
Rye Cove at Eastside
Thomas Walker at Twin Springs, 2
Clintwood at Castlewood

Wednesday, April 30
NORTHEAST TENNESSEE

Sullivan Central at Volunteer
Cloudland at Sullivan North
Elizabethton at Unicoi County
SOUTHWEST VIRGINIA
Daniel Boone at Gate City
Tennessee High at Virginia High, 7 p.m.

Thursday, May 1
NORTHEAST TENNESSEE

Cloudland at Johnson County
SOUTHWEST VIRGINIA
Castlewood at Rye Cove
Thomas Walker at J.I. Burton
Clintwood at Haysi


Softball
Monday, April 28
NORTHEAST TENNESSEE

Grainger at Dobyns-Bennett
Sullivan South at Hampton
Gate City at Sullivan North
Sullivan Central at Unaka
Sullivan East at Tennessee High
Daniel Boone at Unicoi County, ccd.
Elizabethton at University High
SOUTHWEST VIRGINIA
John Battle at Lebanon
Lee High at Rye Cove

Tuesday, April 29
NORTHEAST TENNESSEE

Science Hill at Volunteer
Sullivan North at Hampton
Elizabethton at Tennessee High
Eastside at Unaka
Cherokee at Morristown East
SOUTHWEST VIRGINIA
Union at Gate City
John Battle at Wise Central
Thomas Walker at Twin Springs
Clintwood at Castlewood

Wednesday, April 30
SOUTHWEST VIRGINIA

Thomas Walker at J.I. Burton

Thursday, May 1
SOUTHWEST VIRGINIA

Gate City at J.I. Burton
Haysi at Rye Cove

Friday, May 2
NORTHEAST TENNESSEE

North Greene at David Crockett

District 1-AA Softball Tournament
At Sullivan North High School
Kingsport
Wednesday, April 30

G1 — Sullivan South vs. Sullivan North, 5 p.m.
Thursday, May 1
G2 — Sullivan East vs. Johnson County, 5 p.m.
G3 — Happy Valley vs. G1 winner, 6:30 p.m.
Friday, May 2
G4 — G2 loser vs. G3 loser, 5 p.m.
G5 — Unicoi County vs. G2 winner, 6:30 p.m.
G6 — Elizabethton vs. G3 winner, 8 p.m.
Monday, May 5
G7 — G4 winner vs. lower seed G4/G5 loser, 5 p.m.
G8 — G5 winner vs. G6 winner, 6:30 p.m.
Tuesday, May 6
G9 — G7 winner vs. higher seed G4/G5 loser, 5 pm.
G10 — G8 loser vs. G9 winner, 6:30 p.m.
Wednesday, May 7
Championship

G8 winner vs. G10 winner, 5 p.m.
G8 winner vs. G10 winner, if necessary, 6:30 p.m.


Soccer
Monday, April 28
NORTHEAST TENNESSEE

Daniel Boone at Science Hill, 7 p.m.
Grainger at Cherokee, 6 p.m.

Tuesday, April 29
NORTHEAST TENNESSEE

Dobyns-Bennett at Sullivan Central, 6 p.m.
University High at Sullivan South, 5:30 p.m.
Volunteer at David Crockett, 6 p.m.
Science Hill at Greeneville, 5 p.m.
SOUTHWEST VIRGINIA
Union at Gate City (boys and girls)
Wise Central at John Battle (boys and girls)

Thursday, May 1
NORTHEAST TENNESSEE

David Crockett at Sullivan South, 5:30 p.m.
Elizabethton at Dobyns-Bennett, 6 p.m.
Sullivan Central at Cocke County, 6 p.m.
Daniel Boone at KACHEA, 6 p.m.
University High at Tennessee High, 5:30 p.m.
Cherokee at Chuckey-Doak, 5:30 p.m.


Track & Field
Thursday, May 1

36th Times-News Relays at Science Hill

Friday, May 2
36th Times-News Relays at Science Hill

comments powered by Disqus