Kingsport Times News Wednesday, September 17, 2014
Sports Live Schedules

High school sports schedule, week of April 21

April 20th, 2014 7:50 pm by Staff Report

High school sports schedule, week of April 21

Baseball
Monday, April 21
NORTHEAST TENNESSEE

Tennessee High at Dobyns-Bennett
Volunteer at Daniel Boone
Science Hill at Sullivan Central
Sullivan North at Sullivan East
Gate City at Sullivan South, 7 p.m.
Elizabethton at Johnson County
Unicoi County at Happy Valley
Cocke County at Cherokee
SOUTHWEST VIRGINIA
John Battle at Castlewood, 6:30 p.m.
Clintwood at Rye Cove

Tuesday, April 22
NORTHEAST TENNESSEE

Dobyns-Bennett at David Crockett
Sullivan Central at Tennessee High
Daniel Boone at Science Hill
Sullivan South at Sullivan East
Sullivan North at Elizabethton
Unicoi County at Johnson County
Cherokee at Cocke County
SOUTHWEST VIRGINIA
Union at Wise Central
John Battle at Lee High
Pike County Central at Clintwood

Wednesday, April 23
NORTHEAST TENNESSEE

Daniel Boone at Sullivan South
Happy Valley at Unicoi County
SOUTHWEST VIRGINIA
Grundy at Clintwood

Thursday, April 24
NORTHEAST TENNESSEE

Sullivan South at David Crockett
Volunteer at Unaka, 5 p.m.
Science Hill at Daniel Boone
North Greene at Sullivan North
Virginia High at Tennessee High
Madison County, N.C. at Unicoi County, 2
Johnson County at Mitchell County, N.C.
SOUTHWEST VIRGINIA
Gate City at Lee High
John Battle at Union, 7 p.m.

Friday, April 25
NORTHEAST TENNESSEE

Dobyns-Bennett vs. Cincinnati Elder, Ohio at Gatlinburg-Pittman, 6:30 p.m.
Grainger at Volunteer
Sullivan North at Gatlinburg-Pittman
Unicoi County at Daniel Boone
Cocke County at Science Hill, 7 p.m.
Hampton at Johnson County
SOUTHWEST VIRGINIA
Gate City at Lebanon
Eastside at Clintwood
Twin Valley at Rye Cove

Saturday, April 26
NORTHEAST TENNESSEE

Volunteer at Cherokee, 5 p.m.
North Greene at Sullivan East
Tazewell at Tennessee High, noon
Unicoi County at David Crockett

Softball
Monday, April 21
NORTHEAST TENNESSEE

Cloudland at Sullivan South
Volunteer at Hampton
Unicoi County at Sullivan North
Twin Springs at Sullivan Central
David Crockett at Daniel Boone
Grainger at Cherokee
SOUTHWEST VIRGINIA
Dobyns-Bennett at Gate City
Virginia High at John Battle
Castlewood at Lebanon
Clintwood at Rye Cove

Tuesday, April 22
NORTHEAST TENNESSEE

Dobyns-Bennett at Tennessee High
Sullivan Central at David Crockett
Science Hill at Daniel Boone
Sullivan South at Sullivan East
Happy Valley at Sullivan North
Elizabethton at Unicoi County
Johnson County at Hampton
Sevier County at Cherokee
SOUTHWEST VIRGINIA
Rye Cove at Eastside
Union at Wise Central
Lee High at John Battle
Clintwood at Grundy

Wednesday, April 23
NORTHEAST TENNESSEE

Dobyns-Bennett at Volunteer
Sullivan South at Elizabethton
Volunteer at Sullivan North
Tennessee High at Sullivan East
Unicoi County at Happy Valley
SOUTHWEST VIRGINIA
Sullivan South at Gate City

Thursday, April 24
NORTHEAST TENNESSEE

Daniel Boone at Dobyns-Bennett
Tennessee High at Volunteer
David Crockett at Science Hill
Sullivan South at Unicoi County
Sullivan North at Johnson County
Sullivan East at Sullivan Central
Happy Valley at Elizabethton
Cocke County at Cherokee
SOUTHWEST VIRGINIA
Gate City at Lee High
Union at John Battle

Friday, April 25
NORTHEAST TENNESSEE

Volunteer, Johnson County, David Crockett, Sullivan South, Sullivan East, Happy Valley, Elizabethton, Cherokee in Tiny Day Classic, Greeneville
Unicoi County in East Tennessee Classic, Johnson City
Daniel Boone at Coffee County
Science Hill in Region 2 Challenge, Knoxville
SOUTHWEST VIRGINIA
Sullivan Central at Union
Castlewood at at Honaker

Saturday, April 26
NORTHEAST TENNESSEE

Volunteer, Johnson County, David Crockett, Sullivan South, Sullivan East, Happy Valley, Elizabethton, Cherokee in Tiny Day Classic, Greeneville
Daniel Boone at Coffee County
Science Hill in Region 2 Challenge, Knoxville

Sunday, April 27
NORTHEAST TENNESSEE

Volunteer, Johnson County, David Crockett, Sullivan South, Sullivan East,Happy Valley, Elizabethton, Cherokee in Tiny Day Classic, Greeneville


Soccer
Monday, April 21
NORTHEAST TENNESSEE

David Crockett at KACHEA, 5:30 p.m.
SOUTHWEST VIRGINIA
Virginia High at Gate City (boys and girls)
Abingdon at John Battle (boys and girls)

Tuesday, April 22
NORTHEAST TENNESSEE

Dobyns-Bennett at Greeneville, 6 p.m.
Daniel Boone at Volunteer, 6 p.m.
Science Hill at Tennessee High, 5:30 p.m.
Sullivan Central at David Crockett, 6 p.m.
Morristown East at Sullivan South, 6 p.m.
Cherokee at West Greene, 5:30 p.m.
SOUTHWEST VIRGINIA
Union at Wise Central (boys and girls)
John Battle at Lee High (boys and girls)

Thursday, April 24
NORTHEAST TENNESSEE

Jefferson County at Dobyns-Bennett, 6 p.m.
Sullivan South at Sullivan Central, 6 p.m.
Cherokee at Volunteer, 6 p.m.
Tennessee High at Greeneville, 7 p.m.
Daniel Boone at David Crockett, 6 p.m.
SOUTHWEST VIRGINIA
Lee High at Gate City (boys and girls)
John Battle at Union (boys and girls)

Saturday, April 26
NORTHEAST TENNESSEE

Science Hill at Jefferson County, 1 p.m.


Track & Field
Monday, April 21

Region 1 Pentathlon/Decathlon, Morristown West
All-Comers at Union

Tuesday, April 22
Region 1 Decathlon, Morristown West

Wednesday, April 23
SouthWest Insurance Invitational at Union

Thursday, April 24
Big 8 Conference Track & Field Championships at Dobyns-Bennett

Friday, April 25
Big 8 Conference Track & Field Championships at Dobyns-Bennett

comments powered by Disqus