Kingsport Times News Thursday, October 23, 2014
Sports Sports Live Schedules

Updated Kingsport/Eastman Invitational schedule

April 4th, 2014 7:31 pm by Staff Report

Updated Kingsport/Eastman Invitational schedule

Kingsport/Eastman Invitational
Saturday, April 5
Pool Play
Pool 1
At Indian Highland Park

Powell vs. Dobyns-Bennett, 8 a.m
Letcher County Central, Ky. vs. Eastside, 9:15 a.m.
Powell vs. Letcher County Central, Ky., 10:30 a.m.
Letcher County Central, Ky. vs. CAK, 11:45 a.m.
Eastside vs. Powell, 1 p.m.
Letcher County Central, Ky. vs. Dobyns-Bennett, 2:15 p.m.
CAK vs. Eastside, 3:30 p.m.
Sullivan North vs. Powell 4:45 p.m.
Dobyns-Bennett vs. CAK, 6 p.m.
CAK vs. Sullivan North, 7:15 p.m.
Eastside vs. Sullivan North, 8:30 p.m.
Dobyns-Bennett vs. Sullivan North, 9:45 p.m.
Pool 2
At Domtar Park 4

Daniel Boone vs. Carter, 8 a.m.
Greenbrier vs. Richlands, 9:15 a.m.
Daniel Boone vs. Johnson County, 10:30 a.m.
Carter vs. Richlands, 11:45 a.m.
Daniel Boone vs. Richlands, 1 p.m.
Johnson County vs. Cherokee, 2:15 p.m.
Greenbrier vs. Daniel Boone, 3:30 p.m.
Richlands vs. Cherokee, 4:45 p.m.
Carter vs. Johnson County, 6 p.m.
Cherokee vs. Carter, 7:15 p.m.
Greenbrier vs. Cherokee, 8:30 p.m.
Johnson County vs. Greenbrier, 9:45 p.m.
Pool 3
At Domtar Park 6

David Crockett vs. Macon East, Ala., 8 a.m.
Oakland vs. Kingston, 9:15 a.m.
Chuckey Doak vs. Macon East, Ala., 10:30 a.m.
Karns vs. David Crockett, 11:45 a.m.
Kingston vs. Chuckey Doak, 1 p.m.
Macon East, Ala. vs. Karns, 2:15 p.m.
Oakland vs. David Crockett, 3:30 p.m.
Kingston vs. Karns, 4:45 p.m.
Chuckey-Doak vs. Oakland, 6 p.m.
David Crockett vs. Kingston, 7:15 p.m.
Karns vs. Chuckey-Doak, 8:30 p.m.
Macon East, Ala. vs. Oakland, 9:45 p.m.
Pool 4
At Domtar Park 8

William Blount vs. Happy Valley, 8 a.m.
Science Hill vs. Knox Halls, 9:15 a.m.
J.I. Burton vs. Happy Valley, 10:30 a.m.
Science Hill vs. William Blount, 11:45 a.m.
Knox Halls vs. J.I. Burton, 1 p.m.
Happy Valley vs. Science Hill, 2:15 p.m.
Knox Halls vs. William Blount, 3:30 p.m.
J.I. Burton vs. Science Hill, 4:45 p.m.
Happy Valley vs. Knox Halls, 6 p.m.
William Blount vs. J.I. Burton, 7:15 p.m.
Pool 5
At Domtar Park 7

Cookeville vs. Union County, 8 a.m.
Pendleton County, Ky. vs. Tennessee High, 9:45 a.m.
Wise Central vs. Union County, 10:30 a.m.
Pendleton County, Ky. vs. Cookeville, 11:45 a.m.
Wise Central vs. Tennessee High, 1 p.m.
Union County vs. University High, 2:15 p.m.
Cookeville vs. Wise Central, 3:30 p.m.
University High vs. Tennessee High, 4:45 p.m.
Wise Central vs. Pendleton County, Ky., 6 p.m.
Pendleton County, Ky. vs. University High, 7:15 p.m.
Tennessee High vs. Union County, 8:30 p.m.
University High vs. Cookeville, 9:45 p.m.
Pool 6
At Volunteer High School

Volunteer vs. Grainger, 8 a.m.
Elizabethton vs. John Battle, 9:15 a.m.
Volunteer vs. Morristown East, 10:30 a.m.
Sullivan East vs. John Battle, 11:45 a.m.
Elizabethton vs. Grainger, 1 p.m.
Morristown East vs. Elizabethton, 2:15 p.m.
Grainger vs. John Battle, 3:30 p.m.
Volunteer vs. Sullivan East, 4:45 p.m.
Morristown East vs. Elizabethton, 6 p.m.
Sullivan East vs. Grainger, 7:15 p.m.
John Battle vs. Morristown East, 8:30 p.m.
Elizabethton vs. Volunteer, 9:45 p.m.
Pool 7
At Sullivan South High School

Sullivan South vs. Unicoi County, 9:15 a.m.
Knox Central vs. University Heights, Ky., 10:30 a.m.
South-Doyle vs. University Heights, Ky., 11:45 a.m.
Sullivan South vs. Knox Central, 1 p.m.
Unicoi County vs. South-Doyle, 2:15 p.m.
University Heights, Ky. vs. Unicoi County, 3:30 p.m.
Knox Central vs. South-Doyle, 4:45 p.m.
University Heights, Ky. vs. Sullivan South, 6 p.m.
Unicoi County vs. Knox Central, 7:15 p.m.
South-Doyle vs. Sullivan South, 8:30 p.m.

Sunday, April 6
Round of 16

TBA, 9 a.m. and 10:30 a.m.
Quarterfinals
Round of 16 winners, noon
Semifinals
Quarterfinal winners, 1:30 p.m.
Consolation Semifinals
Quarterfinal losers, 1:30 p.m.
Seventh Place
Consolation semifinal losers, 3 p.m.
Fifth Place
Consolation semifinal winners, 3 p.m.
Third Place
Semifinal losers, 3 p.m.
Championship
Semifinal winners, 3 p.m.

comments powered by Disqus