Kingsport Times News Wednesday, October 1, 2014
Sports Live Schedules

High school sports schedule, week of March 17

March 16th, 2014 9:44 pm by Staff Report

High school sports schedule, week of March 17

Baseball
Monday, March 17
NORTHEAST TENNESSEE

Daniel Boone at Dobyns-Bennett, 5:30 p.m.
Volunteer at David Crockett
Science Hill at Tennessee High
Unicoi County at Sullivan South
Sullivan North at Happy Valley
Elizabethton at Sullivan East
Mitchell County, N.C. at Johnson County
Sevier County at Cherokee
SOUTHWEST VIRGINIA
Hancock County at Thomas Walker

Tuesday, March 18
NORTHEAST TENNESSEE

Dobyns-Bennett at Volunteer
Sullivan Central at Daniel Boone
David Crockett at Science Hill
Sullivan South at Sullivan North, 6:15 p.m.
Sullivan East at Johnson County
Tennessee High in Myrtle Beach tournament
Cherokee at Sevier County
SOUTHWEST VIRGINIA
Letcher County Central, Ky. at Union
Twin Springs at Lee High
Hancock County at Rye Cove
Thomas Walker at Washburn, Tenn.

Wednesday, March 19
NORTHEAST TENNESSEE

Sullivan Central at Happy Valley
Tennessee High in Myrtle Beach tournament
SOUTHWEST VIRGINIA
Gate City at Virginia High
John Battle at Richlands

Thursday, March 20
NORTHEAST TENNESSEE

David Crockett at Dobyns-Bennett
West Greene at Volunteer
Sullivan South at Sullivan Central
Sullivan North at North Greene
Sullivan East at Unaka
Pigeon Forge at Unicoi County
Tennessee High in Myrtle Beach tournament

Friday, March 21
NORTHEAST TENNESSEE

Morristown West at Dobyns-Bennett
Cherokee at Volunteer
Sullivan North at Letcher County Central, Ky.
David Crockett at Sullivan South
Daniel Boone at Jefferson County
Sullivan East at Science Hill
Unicoi County at Pigeon Forge
Tennessee High in Myrtle Beach tournament
Buckhorn, Ky. at Johnson County
SOUTHWEST VIRGINIA
Union at Castlewood
Haysi at Eastside
Thomas Walker at Hancock County

Saturday, March 22
NORTHEAST TENNESSEE

Letcher County Central, Ky. at Volunteer, 2, 1 p.m.
Sullivan Central at Gatlinburg-Pittman
SOUTHWEST VIRGINIA
Harlan, Ky. at Rye Cove, 1 p.m.


Softball
Monday, March 17
NORTHEAST TENNESSEE

Volunteer at David Crockett
South Greene at Sullivan South
Hampton at Sullivan North
Unaka at Sullivan Central
SOUTHWEST VIRGINIA
Gate City at J.I. Burton
Grundy at Castlewood

Tuesday, March 18
NORTHEAST TENNESSEE

Science Hill at Dobyns-Bennett
Sullivan Central at Volunteer
David Crockett at Tennessee High
Sullivan South at Johnson County
Elizabethton at Sullivan North
Happy Valley at Sullivan East
Seymour at Cherokee
SOUTHWEST VIRGINIA
Rye Cove at Lee High

Wednesday, March 19
NORTHEAST TENNESSEE

Sullivan Central at Sullivan South
SOUTHWEST VIRGINIA
Virginia High at Union
Lebanon at Castlewood

Thursday, March 20
NORTHEAST TENNESSEE

Gate City at Dobyns-Bennett
Volunteer at Science Hill
Tennessee High at Sullivan Central
Daniel Boone at David Crockett
Sullivan North at Unicoi County
Sullivan East at Elizabethton
Johnson County at Happy Valley
Cherokee at King's Academy

Friday, March 21
NORTHEAST TENNESSEE

Hampton at Sullivan Central
Tennessee High at Elizabethton
Greeneville at Cherokee
SOUTHWEST VIRGINIA
Twin Springs at Grundy
Union at Castlewood

Saturday, March 22
NORTHEAST TENNESSEE

Sullivan East at North Greene
Hampton at Happy Valley


Soccer
Monday, March 17

Sullivan Central at Tri-Cities Christian, 5 p.m.
Gate City vs. KACHEA at Old Holston School

Tuesday, March 18
Sullivan South at Elizabethton, 6 p.m.
Volunteer at Dobyns-Bennett, 6 p.m.

Wednesday, March 19
Gate City at Richlands (boys and girls)

Thursday, March 20
Daniel Boone at Sullivan South, 5 p.m.
Science Hill at Sullivan Central, 6 p.m.
Volunteer at Chuckey-Doak, 6 p.m.
Dobyns-Bennett at Maryville, 7 p.m.


Track & Field
Saturday, March 22

DC/TC Roadhouse Relays at Dobyns-Bennett

comments powered by Disqus