Kingsport Times News Monday, October 20, 2014
Sports Live Schedules

High school sports, week of April 29

April 28th, 2013 8:50 pm by Staff Report

Baseball


Monday, April 29
NORTHEAST TENNESSEE
Tennessee High at Dobyns-Bennett
Science Hill at David Crockett
Gate City at Sullivan South
Hampton at Sullivan Central, 2
Greeneville at Daniel Boone
Elizabethton at Sullivan North
Johnson County at Sullivan East
Happy Valley at Unicoi County
Grainger at Cherokee
SOUTHWEST VIRGINIA
Eastside at Wise Central
Shelby Valley, Ky. at Clintwood
Haysi at Rye Cove
Patrick Henry at Union

Tuesday, April 30
NORTHEAST TENNESSEE
Unicoi County at Dobyns-Bennett
Volunteer at Unaka
John Battle at Sullivan Central
Union at Sullivan North
Cloudland at Sullivan East
Cherokee at Morristown West
SOUTHWEST VIRGINIA
Tennessee High at Wise Central
Gate City at Lee High
Lebanon at Virginia High
Eastside at Castlewood
Thomas Walker at Twin Springs
Hancock County at Rye Cove

Wednesday, May 1
NORTHEAST TENNESSEE
Unaka at Sullivan South
Happy Valley at Volunteer
Sullivan East at Science Hill
Unicoi County at David Crockett
Morristown East at Cherokee
SOUTHWEST VIRGINIA
Union at Clintwood

Thursday, May 2
NORTHEAST TENNESSEE
Cloudland at Johnson County
SOUTHWEST VIRGINIA
Rye Cove at Twin Springs
Thomas Walker at Castlewood
J.I. Burton at Hancock County

Friday, May 3
NORTHEAST TENNESSEE
District 1-AAA Tournament at higher seeds
SOUTHWEST VIRGINIA
Gate City at Eastside
J.I. Burton at Wise Central
Lee High at Virginia High
John Battle at Lebanon

Saturday, May 4
NORTHEAST TENNESSEE
District 1-AAA Tournament at Volunteer

Sunday, May 5
NORTHEAST TENNESSEE
District 1-AAA Tournament at Volunteer


Softball


Monday, April 29
NORTHEAST TENNESSEE
Volunteer at Tennessee High
Sullivan South at Sullivan North
Unicoi County at Daniel Boone
Sullivan Central at Sullivan East
Johnson County at Cloudland
Cherokee at South Greene
SOUTHWEST VIRGINIA
Gate City at Union
Clintwood at Rye Cove

Tuesday, April 30
NORTHEAST TENNESSEE
Gate City at Sullivan North
Sullivan Central at North Greene
Cloudland at Happy Valley
Hampton at Johnson County
Morristown West at Cherokee, 2
SOUTHWEST VIRGINIA
Lebanon at Lee High
Virginia High at John Battle
Eastside at Castlewood
Thomas Walker at Twin Springs
Jenkins, Ky. at Wise Central

Thursday, May 2
SOUTHWEST VIRGINIA
Gate City at John Battle
Lee High at Virginia High
J.I. Burton at Wise Central
Rye Cove at Twin Springs
Thomas Walker at Castlewood

Friday, May 3
SOUTHWEST VIRGINIA
Richlands at Eastside
Virginia High at Tazewell


Soccer


Monday, April 29
SOUTHWEST VIRGINIA
Virginia High at Gate City (girls & boys)
Union at Lee (girls & boys)
Wise Central at Honaker (girls & boys)

Tuesday, April 30
NORTHEAST TENNESSEE
Dobyns-Bennett at Tennessee High
Sullivan Central at Sullivan South
Science Hill at David Crockett
Daniel Boone at KACHEA

Thursday, May 2
NORTHEAST TENNESSEE
Grainger at Sullivan South
Greeneville at Science Hill
Cherokee at Cumberland Gap
SOUTHWEST VIRGINIA
Lebanon at Virginia High (girls & boys)
Grundy vs. Wise Central at Eastside (girls & boys)
Honaker at Union (girls & boys)

Friday, May 3
NORTHEAST TENNESSEE
Volunteer at Dobyns-Bennett
David Crockett at Daniel Boone


Track & Field


Monday, April 29
NORTHEAST TENNESSEE
Daniel Boone, Volunteer, Tri-Cities Christian, University High, Sullivan Central at Science Hill
Three Rivers Conference meet at Sullivan North
SOUTHWEST VIRGINIA
All Comers at Union or Eastside

Wednesday, May 1
SOUTHWEST VIRGINIA
All Comers at Eastside
Charlie James/B.J. Motors Invitational at Lee High, 4:30 p.m.

Thursday, May 2
NORTHEAST TENNESSEE
Times-News Relays, pole vault at Sullivan North
SOUTHWEST VIRGINIA
All Comers at Union

Friday, May 3
NORTHEAST TENNESSEE
35th Times-News Relays at Sullivan North


Tennis


Monday, April 29
NORTHEAST TENNESSEE
Greeneville at Science Hill
SOUTHWEST VIRGINIA
Lebanon at Virginia High (boys)
Virginia High at Lebanon (girls)
Eastside at Castlewood (boys)
Castlewood at Eastside (girls)
Lee at Gate City (girls)
Gate City at Lee (boys)
Wise Central at J.I. Burton (girls)

Tuesday, April 30
NORTHEAST TENNESSEE
Dobyns-Bennett at Science Hill
SOUTHWEST VIRGINIA
John Battle at Wise Central (girls)
Wise Central at John Battle (boys)

Wednesday, May 1
SOUTHWEST VIRGINIA
Lee at Virginia High

Thursday, May 2
SOUTHWEST VIRGINIA
Thomas Walker at Castlewood (boys)
Castlewood at Thomas Walker (girls)

comments powered by Disqus