Kingsport Times News Thursday, July 31, 2014
Sports Live Schedules

High school sports, week of April 22

April 21st, 2013 10:23 pm by Staff Report

Baseball


Monday, April 22
NORTHEAST TENNESSEE
Dobyns-Bennett at David Crockett
Sullivan South at Tennessee High
Volunteer at Sullivan Central
Daniel Boone at Science Hill
Sullivan North at Happy Valley
Sullivan East at Unicoi County
Johnson County at Elizabethton
Cherokee at Cocke County
SOUTHWEST VIRGINIA
Lee High at Wise Central
J.I. Burton at Castlewood
Union at Patrick Henry
Rye Cove at Holston

Tuesday, April 23
NORTHEAST TENNESSEE
Dobyns-Bennett at Sullivan Central
Daniel Boone at Sullivan South
David Crockett at Volunteer
Science Hill at Tennessee High
Johnson County at Sullivan North
Happy Valley at Sullivan East
Unicoi County at Elizabethton
Cocke County at Cherokee
SOUTHWEST VIRGINIA
Union at J.I. Burton, 5 p.m.
Lebanon at Gate City
John Battle at Virginia High
Castlewood at Twin Springs
Eastside at Rye Cove

Wednesday, April 24
NORTHEAST TENNESSEE
Gate City at Dobyns-Bennett
Science Hill at Sullivan South
Sullivan Central at Volunteer
Unaka at Elizabethton

Thursday, April 25
NORTHEAST TENNESSEE
Gate City at Sullivan South
Chuckey-Doak at Volunteer
Sullivan East at Sullivan Central
Unicoi County at Daniel Boone
David Crockett at Unaka
West Greene at Elizabethton, 2
Happy Valley vs. Cocke County at Milligan
Cherokee at Greeneville
SOUTHWEST VIRGINIA
Abingdon at Eastside

Friday, April 26
NORTHEAST TENNESSEE
Bearden at Dobyns-Bennett
Volunteer at Johnson County
Cocke County at Science Hill
Elizabethton at Daniel Boone
West Greene at David Crockett
Sullivan East at Chuckey-Doak
Cherokee at North Greene
SOUTHWEST VIRGINIA
Tennessee High at Virginia High
Gate City at John Battle
Lee High at Lebanon
Clintwood at J.I. Burton
Union at Wise Central
Twin Springs at Eastside
Rye Cove at Thomas Walker

Saturday, April 27
NORTHEAST TENNESSEE
Sullivan North at Letcher County Central, Ky.
Sullivan North vs. Bell County, Ky. at Letcher County Central, Ky.
Bearden at Science Hill
Unicoi County at Mt. Heritage
SOUTHWEST VIRGINIA
Sullivan Central at J.I. Burton


Softball


Monday, April 22
NORTHEAST TENNESSEE
Dobyns-Bennett at Sullivan South
Sullivan North at Sullivan Central
Science Hill at Elizabethton
Unicoi County at Volunteer
Sullivan East at Tennessee High
Happy Valley at David Crockett
South-Doyle at Cherokee
SOUTHWEST VIRGINIA
Gate City at Wise Central
Union at Castlewood
J.I. Burton at Lebanon
Rye Cove at Patrick Henry

Tuesday, April 23
NORTHEAST TENNESSEE
Dobyns-Bennett at Sullivan Central
Sullivan South at David Crockett
Volunteer at Science Hill
Tennessee High at Daniel Boone
Sullivan North at Unicoi County
Elizabethton at Sullivan East
Happy Valley at Johnson County
Cherokee at Sevier County
SOUTHWEST VIRGINIA
Gate City at Lebanon
Lee High at John Battle
Eastside at Rye Cove
Castlewood at Twin Springs
Clintwood at Wise Central
Richlands at Virginia High

Wednesday, April 24
NORTHEAST TENNESSEE
Dobyns-Bennett at Sullivan North
Tennessee High at Sullivan East
Daniel Boone at Unicoi County

Thursday, April 25
NORTHEAST TENNESSEE
Tennessee High at Dobyns-Bennett
Volunteer at Sullivan South
Daniel Boone at Sullivan Central
Science Hill at David Crockett
Elizabethton at Unicoi County
University High at Happy Valley
Cocke County at Cherokee
Sullivan North at Sullivan East
SOUTHWEST VIRGINIA
Virginia High at Gate City
John Battle at Lebanon
Clintwood at J.I. Burton
Wise Central at Union
Castlewood at Lee High

Friday, April 26
NORTHEAST TENNESSEE
Sullivan South at Cloudland
Science Hill, Sullivan North, John Battle, Unicoi County in East Tennessee Classic, Johnson City
Daniel Boone, Sullivan East in Morristown West Tournament
North Greene at David Crockett
SOUTHWEST VIRGINIA
Twin Springs at Eastside
Rye Cove at Thomas Walker
Castlewood at Haysi

Saturday, April 27
NORTHEAST TENNESSEE
Science Hill, Sullivan North, John Battle, Unicoi County in East Tennessee Classic, Johnson City
Daniel Boone, Sullivan East in Morristown West Tournament
Happy Valley at Greeneville
SOUTHWEST VIRGINIA
Virginia High in Knoxville Tournament


Soccer


Monday, April 22
SOUTHWEST VIRGINIA
Virginia High at Honaker (girls & boys)
John Battle at Gate City (girls & boys)
Lee at Grundy (girls & boys)
Lebanon at Union (girls & boys)

Tuesday, April 23
NORTHEAST TENNESSEE
Sullivan Central at Dobyns-Bennett
David Crockett at Sullivan South
Volunteer at Tennessee High
Science Hill at Daniel Boone
Gatlinburg Pittman at Cherokee

Wednesday, April 24
NORTHEAST TENNESSEE
Grainger at Sullivan South
Elizabethton at Science Hill

Thursday, April 25
NORTHEAST TENNESSEE
West Greene at Sullivan South
Daniel Boone at Chuckey-Doak
SOUTHWEST VIRGINIA
Lee at Virginia High (girls & boys)
Grundy at Gate City (girls & boys)
Union vs. Wise Central at Eastside (girls & boys)

Friday, April 26
NORTHEAST TENNESSEE
Daniel Boone at Volunteer
Science Hill at Farragut
Cherokee at University High
SOUTHWEST VIRGINIA
Tennessee High at Virginia High (boys)

Saturday, April 27
NORTHEAST TENNESSEE
Science Hill at Hardin Valley


Track & Field


Monday, April 22
NORTHEAST TENNESSEE
Class AAA Regional Pentathlon/Decathlon at Hardin Valley, Knoxville
Class AA Sectional Pentathlon/Decathlon at Greeneville
SOUTHWEST VIRGINIA
All Comers at Union or Eastside
All Comers at Lee

Tuesday, April 23
NORTHEAST TENNESSEE
Class AAA Regional Decathlon at Hardin Valley, Knoxville
Class AA Sectional Decathlon at Greeneville

Wednesday, April 24
SOUTHWEST VIRGINIA
Food City/Southwest Relays at Union
Castlewood at Lebanon

Thursday, April 25
NORTHEAST TENNESSEE
Big 8 Conference meet at Tennessee High

Friday, April 26
NORTHEAST TENNESSEE
Big 8 Conference meet at Tennessee High

Saturday, April 27
SOUTHWEST VIRGINIA
Bearcat Invitational at Virginia High


Tennis


Monday, April 22
NORTHEAST TENNESSEE
Sullivan South at Sullivan North
SOUTHWEST VIRGINIA
Virginia High at John Battle (boys)
John Battle at Virginia High (girls)
Wise Central at Lee (girls)
Lee at Wise Central (boys)

Tuesday, April 23
NORTHEAST TENNESSEE
Volunteer at Elizabethton
Science Hill at Morristown West
Dobyns-Bennett at Tennessee High
Sullivan Central at Sullivan South
Sullivan East at Sullivan North
SOUTHWEST VIRGINIA
Castlewood at Thomas Walker (boys)
Thomas Walker at Castlewood (girls)
Union at Wise Central (girls)
Wise Central at Union (boys)

Wednesday, April 24
NORTHEAST TENNESSEE
Sullivan South at Sullivan East (boys)
SOUTHWEST VIRGINIA
Virginia High at Richlands (boys)
Richlands at Virginia High (girls)
Lee at Lebanon (girls)
Lebanon at Lee (boys)

Thursday, April 25
NORTHEAST TENNESSEE
Sullivan Central at Dobyns-Bennett
SOUTHWEST VIRGINIA
Thomas Walker at Eastside (boys)
Eastside at Thomas Walker (girls)
Lee at Union (girls)
Union at Lee (boys)

comments powered by Disqus