Kingsport Times News Saturday, December 20, 2014
Sports Live

Prep Football Results - Friday, Nov. 2

November 3rd, 2012 1:12 am by Staff Report

TSSAA State Playoffs
First Round
Friday, Nov. 2
CLASS 6A
Maryville 42, Hardin Valley 10
Oak Ridge 35, Science Hill 28
Sevier County 27, Jefferson County 14
Dobyns-Bennett 35, Bearden 7
Siegel 58, Oakland 13
Blackman 49, Cookeville 14
Riverdale 31, Cane Ridge 0
McMinn County 42, Bradley Central 22
Dickson County 42, McGavock 12
Mt. Juliet 52, Independence 22
Nashville Overton 27, Arlington 13
Brentwood 35, Wilson Central 0
Whitehaven 42, Collierville 7
Southwind 28, Houston 13
Germantown 34, Bolton 22
Millington 35, Brighton 14

CLASS 5A
Powell 33, Knox Central 7
Knox West 27, South-Doyle 7
Tennessee High 28, Daniel Boone 7
Morristown West 31, Cherokee 29
Columbia Central 28, Sullivan South 14
Tullahoma 37, White County 13
Ooltewah 46, Anderson County 28
Lenoir City 44, Walker Valley 16
Beech 64, Kenwood 28
Hillsboro 17, Antioch 12
Centennial 44, Portland 10
Clarksville Northeast 34, Station Camp 14
Jackson Northside 45, Munford 17
Hamilton 22, Henry County 20
Craigmont 42, Hardin County 26
Ridgeway 42, Lawrence County 3

CLASS 4A
Livingston Academy 35, Grainger 7
Dekalb County 39, Sequoyah 21
Greeneville 49, Gibbs 0
Fulton 55, Carter 0
Giles County 48, Lipscomb 7
Notre Dame 31, Hixson 6
Page 42, Signal Mountain 41
East Hamilton 38, Marshall County 0
Lexington 42, Jackson South Side 6
Liberty Magnet 48, Sycamore 13
Maplewood 15, Crockett County 3
White House 24, Chester County 10
Covington 55, Hillcrest 0
Sheffield 20, Raleigh Egypt 18
Trezevant 26, Dyersburg 0
Mitchell 30, Fairley 12

CLASS 3A
Elizabethton 42, Johnson County 13
Gatlinburg-Pittman 48, Chuckey-Doak 21
West Greene 17, Cumberland Gap 12
Sullivan North 34, Unicoi County 0
Alcoa 28, McMinn Central 18
Sweetwater 21, Tyner 20
CAK 56, Loudon 21
Kingston 49, Polk County 14
Cheatham County 48, Grundy County 30
Fairview 29, Smith County 14
Westmoreland 35, York 7
CPA 62, Goodpasture 31
East Hickman 18, South Gibson 14
Hickman County 35, Lewis County 34
Milan 44, Manassas 6
Camden 35, Jackson Central-Merry 13

CLASS 2A
Grace Christian (9-1) bye
Silverdale 41, Hampton 8
Boyd Buchanan 27, Rockwood 19
Oneida (9-1) bye
Friendship Christian (9-1) bye
Cascade 24, Watertown 21
Trousdale County 20, Jackson County 19
Marion County (8-2) bye
Adamsville (9-1) bye
Mt. Pleasant 26 , Forrest 21
White House Heritage 37, Houston County 12
Loretto (7-3) bye
Dresden (9-1) bye
Trinity Christian 65, Booker T. Washington 12
Peabody 41, Humboldt 21
Westwood (8-2) bye

CLASS 1A
Greenback (9-1) bye
Copper Basin 49, Lookout Valley 10
Coalfield (9-1) bye
Moore County (10-0) bye
Eagleville 38, Monterey 14
South Pittsburg 76, Columbia Academy 21
Gordonsville (9-1) bye
Collinwood (8-2) bye
Jo Byrns 28, Wayne County 21
Nashville Christian 42, McEwen 20
Clarksville Acad. (8-2) bye
West Carroll (8-2) bye
Halls 41, Gleason 32
Huntingdon 50, Lake County 15
Union City (7-3) bye

Saturday, Nov. 3
CLASS 1A
Midway (5-5) at Cloudland (7-3), 3 p.m.

———

SOUTHWEST VIRGINIA
Friday, Nov. 2
Carroll County 43, Patrick County 6
Chilhowie 31, Holston 30
Clintwood 56, Gate City 28
Eastside 15, Castlewood 12
George Wythe 36, Rural Retreat 6
Grundy 34, Mount View, W.Va. 32
Hurley 46, Twin Valley 21
John Battle 29, Lebanon 0
Marion 23, Abingdon 17
Northwood 30, Patrick Henry 6
Twin Springs 29, Rye Cove 23
Union 59, Thomas Walker 12
Virginia High 42, Lee High 8
Saturday, Nov. 3
Haysi at Honaker, 1 p.m.
J.I. Burton at Wise Central at Va.-Wise, 1 p.m.
Tazewell at Richlands, 1:30 p.m.


comments powered by Disqus