Kingsport Times News Thursday, July 24, 2014
Sports

Times-News Relays checklist

April 4th, 2007 11:45 pm by Staff Report




Times-News Relays



Shot put: 1. Foster, SH (35-6), 2. Shepherd, VHS (33-¾), 3. Grimm, VHS (30-6¾), 4. Johnson, VHS (30-6¼), 5. Taylor Dickerson, Vol (29-1¼), 6. ,Chelsy Brooks, MW (29-1), 7. Smith, VHS (28-11¾), 8. Shanque Price, Vol (28-5), 9. Callie Todt, SE (28-3), Alt: Porter, AB (28-2¾), Hughes, DC (27-6¼), McMackin, D-B (27-4), Brandie Bruchfield, MW (27-3), Beard, Grn (26-5¼)



Discus: 1. Murr, DC (89-9), Cherelle McMaham, MW (89-1), 2. Tara Moore, Vol (87-6), 3. Phillips, AB (87-4), 4. Grimm, VHS (85-4), 5. Anderson, Grn (85-3), 6. Brandie Burchfield, MW (83-2), 7. McGee, Mar (78-2), 8. Johnson, VHS (77-5), 9. Smith, VHS (77-3), Alt: Jackie McCartt, SE (77-0), Rasnick, Erv (75-6), Stephens, DC (75-1), Tabitha Moore, Vol (73-2)



Long jump: 1. Lindsay Welch, MW (15-10), Tori Head, D-B (15-6½), 2. Blalock, D-B (15-5), 3. Stallard, VHS (15-½), Todd, SE (14-10), 4. Chadwell, D-B (14-2½), 5. Burley, SH (14-2), 6. Mitchell, AB (13-11), 7. Kayli Bates, JJK (13-10), 8. Eddins, SH (13-6), 9. Devins, D-B (13-5), Alt: Hill, Erv (13-3½), Legg, JIB (13-1½), Kayla Melling, MW (12-11½)



Triple jump: 1. Phillips, SH (36-2), 2. Stallard, VHS (31-11¾), 3. Mitchell, AB (30-5), 4. Morris, SH (30-4), 5. Jorie Sullivan, D-B (30-1½), 6. Anderson, Grn (29-10), 7. Hill, Erv (29-11¼), 8. Bates, JJK (29-7), 9. Kayla Melling, MW (28-7½), Alt: Audia, Lee (28-7), Barlow, Lee (27-7½), Yui Matsumoto, MW (26-10), Copeland, Lee (26-7), Bond, Erv (26-1)



High jump: 1. Sydney Goins, MW (5-2), 2. Noelle Belling, MW (4-10), 3. Shelley Negrotto, SS, Britt Brewster, D-B (4-10), 5. Phillips, SH (4-8), 6. Burke, GC, Eddins, SH (4-6), 8. Porter, AB (4-5), 9. Roberts, GC, Louis, GC (4-4), Alt: Katilyn Hargraves, Pd, Bond, Erv, Vermillion, GC (4-2), Senter, Pd (4-0)



Pole vault: 1. Ginny Browning, D-B (10-3), 2. Britt Brewster, D-B (9-0), 3. Noelle Belling, MW (8-0) Paige Brogden, D-B (7-0)



100m:1. E. Bowers, SH (12.40), 2. Katie Lemarr, MW (12.91), 3. Mariah Maxwell, D-B (13.44), 4. Hill, SH (13.50), 5. Shelley Negrotto, SS (13.64), 6. Stallard, VHS (13.74), 7. Legg, JIB (13.9), 8. Smith, DC (13.94), 9. Wood, JIB (14.0), Alt: Moren, D-B (14.04), Bond, Erv (14.1), Kindra Kitzmiller, SS, Vermillion, GC (14.14), Meade, AB (14.24)




200m: 1. Emma Bowers, SH (24.80), 2. Sydney Goins, MW (26.91), 3. Lauren Jones, MW (27.98), 4. Shelley Negrotto, SS (28.64), 5. D. Bond, Erv (28.7), 6. Mariah Maxwell, D-B (28.74), 7. Cynthia Lawson, Vol (28.94), 8. Culp, SH (29.10), 9. Vermillion, GC (29.34), Alt: Legg, JIB (29.4), Mary Baldock, D-B (29.94), Mitchell, AB, Thompson, AB (30.04), Simpson, GC, Lewis, AB (31.14)



400m: 1. Hannah Bowers, SH (56.90), 2. Tori Head, D-B (61.14), 3. Audia, Lee (62.74), 4. Kayla Melling, MW (63.29), 5. Henderson, SH (64.00), 6. Austin, BN (65.14), 7. Mitchell, AB (65.64), 8. Cornett, Mar (67.54), 9. Hyatt, TH (68.14), Alt: Whitley Rosenbalm, MW (68.25), Burke, GC (68.34), Copeland, Lee (68.19), Rasnick, Erv (71.1), Hargraves, Pd (75.2)



800m:1. Anderson, Grn (2:22), 2. Kuziola, SH (2:23.8), 3. Laura Loveless, D-B (2:25), 4. Graham, Mar (2:29), 5. Audia, Lee (2:30), 6. Terra Haggard, MW (2:31.19), 7. Elaine Hitch, SS (2:38.5), 8. Sarah Kutbay, MW (2:39.49), 9. Cornett, Mar (2:40), Alt: Amy Liang, D-B (2:42), Kendra Sokol, D-B (2:45.2), Copeland, Lee (2:55), Byington, Lee (2:59), Kayla Large, Coe (3:10)



1600m: 1. Haley Moody, MW (5:20.27), 2. Graham, Mar (5:21), 3. Laura Loveless, D-B (5:22), 4. Tesha Haggard, MW (5:36.71), 5. Scalf, SH (5:37), 6. Anderson, Grn (5:48), 7. Ellenberg, Grn (5:51), 8. Howington, GC (6:35), 9. Lewis, GC (6:37), Alt: Marshall, AB (6:57), Spurlock, Lee (7:04)



3200m: 1. Haley Moody, MW (11:19.03), 2. Scalf, SH (11:35), 3. Taylor, SH (12:06), 4. Sokol, D-B (12:26), 5. Ellenberg, Grn (12:29), 6. Loughlin, D-B (12:50), 7. Phipps, AB (13:14), 8. Rice, Mar (13:27), 9. Garcia, AB (13:29), Alt: Hanna Bacon, MW (13:41.79), Music, Lee (13:43), Hilliard, VHS (14:53), Kayla Balthis, Pd (15:20)



100m hurdles:1. Britt Brewster, D-B (15.74), 2. Phillips, SH (16.50), 3. Stallard, VHS (17.04), 4. Paige Brogden, D-B (17.44), 5. Noelle Belling, MW (17.75), 6. Katie Fink, D-B (18.04), 7. Angela Johnson, Vol (18.34), 8. Woods, JIB (18.8), 9. Merrit, AB (19.34), Alt: Shankle, AB (19.84), Rogers, TH (20.04), Messer, Coe (20.3), Lewis, GC, Johnson, GC (20.44)



300m hurdles: 1. Noelle Belling, MW (51.76), 2. Morris, SH (51.8), 3. Stallard, VHS (54.5), 4. Angela Johnson, Vol (55.1), 5. Jorie Sullivan, D-B (55.29), 6. Rogers, TH (55.74), 7. Lewis, GC (57.5), 8. Franklin, VHS (57.7), 9. Shankel, AB, Anderson, Grn (58.0), Alt: Charlotte Woodard, MW (58.21), Merritt, AB (59.6), Kristin Brooks, Vol (60.8), Whitt, JIB (65.2)



4x100m relay: 1. M-West (50.37), D-B (52.24), 2. SE (54.24), 3. Greeneville (54.44), 4. Boone (54.94), 5. Burton (57.7), 6. Ervinton (58.7), 7. Pound (61.2)



4x200m relay: 1. M-West (1:47.31), 2. D-B (1:52.9),



4x400m relay: 1. Science Hill (4:06), 2. D-B (4:30), 3. M-West (4:36.19), 4. Lee (4:39.1), 5. Marion (4:39.8), 6. Volunteer (4:44), 7. Boone (4:47), 8. Gate City (4:58), 9. Virginia HIgh (5:04), Alt: Crockett (5:15), S. East (5:25), Pound (5:33)



4x800m relay: 1. M-West (10:11.55), 2. Science Hill (10:13), 3. Lee (11:31), 4. Gate City (11:38), 5. Abingdon (11:49)



Shot put: 1. White, VHS (50-3), 2. Andrew Pappas, D-B (45-6), 3. Thomas, Grn (44-2), 4. Jones, GC (43-8¾), 5. Preston Frye, SE (41-6½), 6. Hughes, Mar (40-8¾), 7. Lyons, Mar (40-8½), 8. Andrews, VHS (40-4¼), 9. Trevor Salyer, D-B (40-4), Alt: Ryan Trent, MW (37-4), T. Mott, Erv (35-7½), Bolling, Pd (34-11½), Carter, JJK (34-8½)



Discus: 1. Thomas, Grn (134-8), 2. White, VHS (125-3), 3. Andrew Pappas, D-B (124-6), 4. Brewer, AB (119-11), 5. Preston Frye, SE (118-7), 6. James, GC (118-6), 7. Trevor Salyer, D-B (117-10), 8. Andrew, VHS (116-2), 9. Rutledge, Lee (114-0), Alt: Jacob McCann, SS (112-0), J.J. Sims, MW (109-10), Austin Hawkins, MW (98-8)



Long jump: 1. McGee, DC (21-½), 2. Hill, SH (20-11), 3. Cooke, DC (19-7½), 4. Lane Dukart, D-B, Terell Fredricks, MW (19-4), 6. Anthony Todt, SE (19-3½), 7. Crosen, Mar (19-1), 8. Smith, AB (19½), 9. Jones, VHS (18-9½), Alt: Nacos, SE (18-9), Ethan Doute, MW (18-8½), Carter, VHS (18-3½), Nathan Wooden, SS (18-3), Williams, GC (18-2¾)



Triple jump: 1. Hill, SH (45-0), 2. Cornett, Mar (43-2), 3. Ethan Doute, MW (41-2), 4. McGee, DC (40-9½), 5. Smith, AB (39-7¼), 6. Holifield, SH (38-10), 7. Haston, DC, Waugh, VHS (38-6), 9. Bo Dykes, Vol (38-5), Alt: Canty, TH (37-11), Anthony Todt, SE (37-10½), Carter, VHS (37-7¾), Jaymil Sensabaugh, JIB (37-6½), Ellis, AB (37-½)



High jump: 1. Alexander, SH (6-4), 2. Keller, TH (6-1), 3. Cornett, Mar, Chris Strouth, Pd, Jonathan Kilgore, MW (6-0), 6. Fugate, D-B, Dillon Faver, SE, Zach Daugherty, MW, Waugh, VHS (5-8), Alt: Adam Denison, D-B, Guck, BN, White, VHS, Williams, GC (5-6), Stanley, Pd, Creasy, Mar (5-4)



Pole vault: 1. Tyler robinson, D-B (9-6), 2. Patrick Hodge, MW (9-0), Christain Knopf, D-B (8-0)



100m: 1. Soloman Duanah, SH (10.89), 2. Quentin Greenlee, MW (11.01), 3. Curt Phillips, SS, Howard, TH (11.44), 5. Dukart, D-B, Woods, Grn, Eccelston, VHS (11.64) 8. Terell Fredricks, MW (11.74), 9. Jaymil Sensabaugh, JIB (11.90), Alt: Smith, AB (11.94), Matt Fickey, SS, Collins, JJK (12.04), Chris Strouth, Pd, Crosen, Mar, Jenkins, GC, Thomas, Lee (12.14)



200m: 1. Quentin Greenlee, MW (22.21), 2. Soloman Duanah, SH (23.00), 3. Adrian Sensabaugh, D-B (23.54), 4. Collins, JJI (23.70), 5. Jaymil Sensabaugh, JIB (23.80), 6. Matt Crowe, SS, Robert Hogg, D-B, Felix, TH (23.94), 9. Terell Fredricks, MW (24.11), Alt: Eccleston, VHS (24.14), Thomas, Lee (24.34), Josh Stewert, D-B, Carter, VHS, Crosen, Mar, Phillips, AB (24.54)



400m: 1. Quentin Greenlee, MW (52.06), 2. Ngoy, SH (52.9), 3. Houston, SS (53.64), 4. David Holman, MW (54.11), 5. Eccleston, VSH, Miles, TH (54.44), 7. Barrett, Grn (55.24), 8. Stanley, TH (56.4), 9. Graves, AB (57.14), Alt: Gilliam, JJK (58.2), Brewer. AB (59.14), Hayes, Coe (59.2), Bright, Coe (59.4), Stapleton, Lee (59.44)



800m: 1. Griff Graves, AB (2:04), 2. Tony Malone, MW (2:04.55), 3. Fender, Mar (2:07), 4. Drew Lattier, D-B (2:10), 5. Quesenberry, VHS, Ngoy, SH (2:11), 7. Noah Poor, SS (2:11.9), 8. Nathan Wooden, SS (2:13.6), 9. Corey O'Neal, D-B, Meade, JJK, Lawson, Lee, Stilneck, Mar (2:14), Alt: J.D. Hubman, D-B (2:16), Murphy, Grn (2:17), Perry, Coe (2:18)



1600m: 1. Spencer Frantom, MW (4:48.27), 2. Drew Lattier, D-B (4:50), 3. Chris Bishop, MW (4:50.61), 4. Price, BN (4:56), 5. Fender, Mar (4:57), 6. Corey O'Neal, D-B, Little, BN (4:58), 8. J.D. Hubman, D-B (4:59), 9. Billy Haden, SS (4:59), Alt: Lawson, Lee (5:14), Brillhart, VHS (5:15), Fannon, Lee (5:20), George, GC (5:31)



3200m: 1. Spencer Frantom, MW (10:20.01), 2. Chris Bishop, MW (10:23.16), 3. Price, BN (10:31), 4. France, DC (10:43), 5. Little, BN (10:47), 6. Greer, SH (11:14), 7. Ernst, AB (11:20), 8. Brillhart, VHS (11:23), 9. Derr, VHS (11:58), Alt: M. Hopkins, JJK (12:03), Smith, GC (12:52), James, GC (13:05), Culbertson, JJK (14:59)



110m hurdles: t1. Bo Dykes, Vol, Seth Watterson, SS (16.34), 3. Ellis, AB (16.44), 4. Gibson, Lee, Moore, TH (16.94), 6. Carter, VHS (17.14), 7. Jacob McCann, SS (17.24), 8. Britan, Lee (17:44), 9. Zach Kramer, D-B (17.54), Alt: Phillips, GC (17.74), Drew Hubbard, Pd (17.90), Brian Scott, D-B (18.24), Ethan Doute, MW (18.70), Freeman, JIB (19.90)



300m hurdles: 1. Moore, TH (43.8), 2. Drew Hubbard, Pd (44.2), 3. Ellis, AB (44.6), 4. Mausolf, DC (45.0), 5. Zach Kramer, D-B (45.1), 6. Ethan Doute, MW (45.11), 7. Waugh, VHS (45.6), 8. Cook, Coe (45.8), 9. Gibson, Lee (46.0), Alt: Hanah, Mar (46.8), Caudill, JIB (48.5), Olson, GC (49.5), Kody Dowell, SE (49.6), Cody Harris, Vol (55.8)



4x100m relay: 1. M-West (43.72), 2. Science Hill (43.74), 3. D-B (44.14), 4. Virginia High (45.04), 5. South (45.14), 6. Abingdon (45.64), 7. TH (45.74), 8. Marion (46.34), 9. SE (46.44), Alt: Greeneville (47.34), Gate City (47.64), Coeburn (48.3), Burton (48.9), Pound (49.1)



4x200m relay: 1. D-B (1:33.0), 2. Science Hill (1:34.4), 3. M-West (1:36.85)



4x400m relay: 1. M-West (3:40.91), 2. Crockett (3:45.6), 3. Boone (3:49), 4. Virginia High (3:51.5), 5. Gate City (3:51.6), 6. D-B (3:53), 7. Abingdon (3:53.4), 8. Marion (3:54), 9. Pound (3:59), Alt: Kelly (4:02), Volunteer (4:06), Coeburn (4:21), Sullivan East (4:28)



4x800m relay: 1. M-West (8:54.86), 2. Lee (9:31), 3. Abingdon (9:40), 4. Marion (10:16), 5. Virginia High (11:13)



comments powered by Disqus