logo


no avatar

Ballad Health Relays Checklist

• May 1, 2018 at 9:40 PM

KINGSPORT — The deadline to qualify athletes for Friday’s Ballad Health Relays at Dobyns-Bennett has been extended to midnight on Wednesday following the completion of several area meets that day.

The top 12 performers in each event determine event qualifiers. All qualifying times must be F.A.T. (automatic), and athletes may participate in no more than four events total.

To add an athlete online, go to the Tennessee Runner Mile Split site, tnmilesplit.com. For more information call Bob Bingham (423) 361-3831.

Friday’s meet begins with field events at 4 p.m. and running events at 4:30 p.m.


 

Ballad Health Relays Checklist through April 30

Friday, May 4 at Dobyns-Bennett

BOYS

100 — 1 CRUISE, Jackson, PH, 10.99; 2 BUCHANAN, Connor, PH, 11.02; 3 WILLIAMS, Jeamy, D-B, 11.04; 4 GOINS, Devin, Lee, 11.19; 5 HILLMAN, Ethan, TS, 11.23; 6 TRITT, Josh, Lee 11.29; 7 LEE, Kamdyn, D-B 11.36; 8 LEWIS, Kody, UC 11.48; 9 REED, Julian, South, 11.48; 10 DUNN, Aziz, D-B, 11.56; 11 CRIGGER, Colin, RR, 11.59; 12 MCNEIL, Zach, Marion, 11.59; 13 JENNINGS, Chase, WG, 11.60; 14 OUTLAND, Austin, Eliz, 11.66; 15 WILLIAMS, Kendle, SH, 11.68; 16 THOMAS, Austin Marion 11.77; 17 COWAN, Davion, SH, 11.83; 18 SMITH, Isaiah, THS, 11.87; 19 LOCKHART, Issac, Ridgv, 12.00; 20 BAKSHI, Akshay, SH, 12.00; 21 GOINS, Kesean, Marion, 12.03.

200 — 1 BUCHANAN, Connor, PH, 22.06; 2 WILLIAMS, Jeamy, D-B, 22.11; 3 CRUISE, Jackson PH, 22.48; 4 PATTON, Tj, SH, 22.65; 5 OWENS, Dakota, Union, 22.93; 6 MCNEIL, Zach, Marion, 23.24; 7 BIDDY, Tristan, WG, 23.34; 8 LEE, Kamdyn D-B, 23.36; 9 DUNCAN, Caleb, SH, 23.40; 10 THOMAS, Austin Marion, 23.59; 11 LEWIS, Kody, UC, 23.65; 12 OUTLAND, Austin, Eliz, 23.87; 13 GOINS, Kesean, Marion, 24.14; 14 LAM, Victor, SH, 24.16; 15 LOCKHART, Issac, Ridgv, 24.25; 16 BAKSHI, Akshay, SH, 24.34; 17 WILLIAMS, Kendle, SH, 24.45; 18 FARRIS, Caleb, Abing, 24.64; 19 BASSHAM, Ean, Abing, 24.66; 20 MARTIN, Todd, Chilh, 24.74.

400 — 1 OWENS, Dakota, Union, 51.39; 2 STEELE, Najee, JIB, 51.46; 3 OSBORNE, Noah, THS, 51.71; 4 MURPH, Andrew, Vol, 51.72; 5 CRIGGER, Colin, RR, 52.26; 6 LAYMAN, Will, GW, 52.71; 7 VELEZ, Jacob, Grnvlle, 52.90; 8 SIMMONS, Rayshawn, Vol, 53.19; 9 STILTNER, Brady, PH, 53.60; 10 LAM, Victor, SH, 53.62; 11 FARRIS, Caleb, Abing, 53.85; 12 GRIFFITH, Grant, SH, 53.89; 13 HORN, Peyton, Ridgv, 53.98; 14 HARRIS, Jonah, SH, 54.35; 15 MCNEIL, Zach, Marion, 55.04; 16 BROOME, Andrew, Eliz, 56.38.

800 — 1 JONES, Jeb, SH, 1:58.38; 2 DAVIS, Caleb, D-B, 2:03.17; 3 WESTON, Zane, Vol, 2:03.26; 4 FRY, Joseph, D-B, 2:04.15; 5 HARRIS, Jonah, SH, 2:04.24; 6 HUFF, Matt, Boone, 2:05.00; 7 ROGERS, Nathaniel, SH, 2:08.17; 8 RIVAS, Pablo, UH, 2:08.49; 9 AUSTIN, Max, Boone, 2:08.80; 10 CHAPMAN, Elijah, Cornerstone, 2:08.92; 11 PENNINGTON, Jarvis, TS, 2:10.38; 12 BUSH, Jacob, Union, 2:11.87; 13 VELEZ, Jacob, Grnvlle, 2:14.89.

1600 — 1 GROSSMAN, Gavin, PH, 4:28.52; 2 JONES, Ryland, Grnvlle, 4:41.06; 3 BOWMAN, Chance, Boone, 4:41.71; 4 ROBINSON, Holden, GW, 4:43.00; 5 RIVAS, Pablo, UH, 4:43.20; 6 JONES, Aaron, SH, 4:44.76; 7 CHAPMAN, Elijah, Cornerstone, 4:51.30; 8 RICHARDSON, Ray, SH, 4:52.47; 9 BUTLER, Cameron, DC, 4:56.35; 10 STREET, Nicholas, Eliz, 4:57.62; 11 BAINES, Peyton, Boone, 5:00.29; 12 ARNOLD, Brett, Boone, 5:01.64.

3200 — 1 THIESSEN, Karl, Abing, 9:40.53; 2 BRADLEY, Porter, UH, 10:00.37; 3 LOWE, Hank, DC , 10:19.75; 4 HAZELWOOD, Ben, VaHS, 10:20.43; 5 WALLS, Carson, Boone, 10:26.72; 6 BAINES, Peyton, Boone, 10:26.92; 7 JOHNSON, Zach, South, 10:30.07; 8 GROSSMAN, Gavin, PH, 10:33.77; 9 KRUMTUM, Kaleb, VaHS, 11:07.59; 10 JONES, Ryland, Grnvlle, 11:09.93.

110 Hurdles -— 1 PATTON, Tj, SH, 14.81; 2 FARIS, Austin, PH, 15.13; 3 WARD, Ethan, South, 15.61; 4 MORGAN, Connor, SH, 15.66; 5 GONZALES, Jordan, D-B, 15.68; 6 YOUNGBLOOD, Ty, Grnvlle, 15.84; 7 WATTERSON, Aaron, South, 16.01; 8 LANE, Austin, JIB, 16.56; 9 WAGNER, Trevor, Union, 16.99; 10 LANE, Darrel, SH, 17.06; 11 SINK, Grayson, Abing, 17.22; 12 BARTONE, Jered, Union, 17.27; 13 HILLMAN, Shane, PH, 17.35; 14 MITCHELL, Zion, Union, 17.40; 15 GENCO, Gunner, Ridgv, 18.90.

300 Hurdles — 1 FARIS, Austin, PH, 40.69; 2 TESNEAR, Tyler, D-B, 42.16; 3 WARD, Ethan, South, 42.35; 4 MORGAN, Connor, SH, 43.15; 5 HARLESS, Andre Vol. 43.50; 6 YOUNGBLOOD, Ty, Grnvlle, 43.54; 7 WARD, Jack, Castl, 44.37; 8 MICHALIK, Nathan , Vol, 44.47; 9 SINK, Grayson, Abing, 44.47; 10 LANE, Austin, JIB, 44.54; 11 HILLMAN, Shane, PH, 45.39; 12 GREEN, Tyrus, GW, 45.45; 13 POLIER, Mason, Union, 45.86; 14 GENCO, Gunner, Ridgv, 46.01; 15 LANE, Darrel, SH, 47.25.

4x100 Relay — 1 Science Hill A 43.58; 2 South A 44.25; 3 Union A 44.35; 4 Patrick Henry A 44.38; 5 Tennessee High A 45.00; 6 Dobyns-Bennett A 45.90; 7 West Greene A 46.51; 8 Boone A 46.67; 9 Marion A 46.89; 10 Ridgeview A 47.25; 11 George Wythe A 47.70; 12 Chilhowie A 48.12.

4x200 Relay — 1 Science Hill A 1:32.00; 2 Volunteer 1:34.86; 3 Patrick Henry A 1:35.35; 4 Tennessee High A 1:35.36; 5 Daniel Boone A 1:37.03; 6 Sullivan South A 1:37.20; 7 Happy Valley A 1:37.24.

4x400 Relay — 1 Dobyns-Bennett A 3:28.72; 2 Volunteer A 3:29.63; 3 Science Hill A 3:33.62; 4 Castlewood A 3:41.63; 5 Patrick Henry A 3:43.27; 6 Tennessee High A 3:44.69; 7 Daniel Boone A 3:46.06; 8 Abingdon A 3:46.17. 

4x800 Relay — 1 Daniel Boone 8:29.22; 2 Dobyns-Bennett A 8:40.75; 3 Volunteer A 8:57.34; 4 Science Hill A 9:01.99; 5 University High A 9:03.22; 6 Castlewood A 9:04.51; 7 Sullivan South A 9:06.67; 8 Patrick Henry A 9:12.90; 9 Greeneville A 9:37.63; 10 West Greene A 9:43.84.

High Jump — 1 HENRY, Tanner, D-B, 6-5; 2 THOMAS, Malachi, Chilh, 6-4; 3 CLEEK, Samuel, D-B, 6-2; 4 SHELTON, Noah, Boone, 6-2; 5 JENKINS, Avery, Union, 6-0; 6 MITCHELL, Devontae, South, 6-0; 7 RAMIREZ, Rau, Chilh, 6-0; 8 ADKINS, Mason, Ridgeview, 5-10; 9 MICHALIK, Nathan, Vol, 5-8; 10 BIDDY, Tristan, WG, 5-8; 11 GRIFFIN, Thomas, Marion, 5-8; 12 KELLER, Jayden, THS, 5-8.

Pole Vault — 1 PETERSON, William, SH, 13-6; 2 COLEY, Moses, UH, 12-0; 3 MCKENNA, Devin, Boone, 12-0; 4 CLEEK, Samuel, D-B, 11-6; 5 BRADEMEYER, Grant, SH, 11-6; 6 LEDFORD, Jacob, SH, 11-6; 7 COSTELLO, Aidan, UH, 10-6; 8 LEMMONS, Dillon, D-B, 10-6; 9 MICHALIK, Nathan, Vol, 10-0; 10 FULK, Colton, WG, 9-6; 11 MORGAN, Connor, SH, 9-6; 12 FORD, Connor, UH, 9-0; 13 DAVIS, Taylor, D-B, 9-0.

Long Jump — 1 FARIS, Austin, PH, 21-2.50; 2 DUNN, Aziz, D-B, 20-8.25; 3 KISNER, Joseph, SC, 20-8; 4 ROARK, Austin, HV, 20-5; 5 JENKINS, Avery, Union, 20-0; 6 ADEDOKUN, Paul, D-B, 19-3.50; 7 LANE, Darrel, SH, 19-3; 8 BUCHANAN, Connor, PH, 19-2.75; 9 ADKINS, Trenton, Ridgeview, 18-4.50; 10 JENNINGS, Chase, WG, 18-1; 11 HESS, Timmy, Ridgeview, 17-11.5; 12 ADKINS, Mason, Ridgeview, 17-10.5.

Triple Jump — 1 BUCHANAN, Connor, PH, 44-10.2; 2 NORMAN, Kai, HV, 42-7; 3 LANE, Austin, JIB, 41-7; 4 CRIGGER, Colin, RR, 41-4; 5 HENRY, Tanner, D-B, 41-3; 6 STEELE, Najee, JIB, 41-3; 7 BROWN, Jarah, D-B, 41-2; 8 ADEDOKUN, Paul, D-B, 40-8; 9 BASSHAM, Ean, Abing, . 40-0.50; 10 DUNCAN, Caleb, SH, 39-10; 11 ADKINS, Trenton, Ridgeview, 38-6; 12 GRIFFITH, Grant, SH, 38-3; 13 ADKINS, Mason, Ridgeview, 38-0; 14 HESS, Timmy, Ridgeview, 36-5; 15 GOBBLE, Matt, Abing, 36-2; 16 BIDDY, Tristan, WG, 36-0.

Shot Put — 1 BARNETT, Justin, Union, 53-1; 2 CALHOUN, Michael, GC, 48-4; 3 PIGEON, Adam, TCC, 45-7.50; 4 CHRISTIAN, Drew, D-B, 43-5.50; 5 BROWN, Zach, PH, 43-4.50; 6 AUSTIN, Jeremiah, SH, 42-3; 7 LEE, Elijah, Marion, 41-9.50; 8 JOHNSON, Jarred, Chilh, 41-7; 9 MCCLAIN, Michael, D-B, 40-5.50; 10 COOK, Major, Abing, 40-4; 11 SULLIVAN, Jeremiah, Boone, 40-0; 12 KERNEY, Jamie, WG, 38-1; 13 QUINTANCE, Isiaiah, Boone, 37-11.

Discus — 1 LANDRY, Richard, Vol, 139-4; 2 SULLIVAN, Jeremiah, Boone, 135-5; 3 JAYNE, Isaiah, D-B, 132-8; 4 CHRISTIAN, Drew, D-B, 131-10; 5 O’QUINN, Jerimiah, SC, 131-10; 6 PIERSON, Dawson, D-B, 131-1; 7 BARNETT, Justin, Union, 130-3; 8 PIGEON, Adam, TCC, 125-11; 9 BROWN, Zach, PH, 124-4; 10 SHELTON, Noah, Boone, 121-10; 11 BASSHAM, Gage, Abing, 118-2; 12 QUINTANCE, Isiaiah, Boone, 108-10.

GIRLS

100 — 1 REED, Mary, SH, 12.86; 2 CORNETT, Sarah, Cornerstone, 12.91; 3 FRITTS, Riley, THS, 13.05; 4 BUCHANAN, Maggie, PH, 13.12; 5 MANIS, Gracie, Vol, 13.18; 6 HENGER, Aubree, D-B, 13.26; 7 OWENS, Taylor, SH, 13.39; 8 CLARK, Abbey, South, 13.41; 9 SCHMIDT, Lyric, South, 13.43; 10 JERRELL, Samantha, GC, 13.45; 11 PASSAMONTE, Christin Cornerstone, 13.48; 12 CUTSHALL, Caitlin, Boone, 13.57; 13 MOORE, Dymond, GW, 13.62; 14 CALLOWAY, Jaisa, SH, 13.82; 15 BETTS, Drea, GW, 14.30; 16 PEASE, Haley, Ridgeview, 15.04.

200 — 1 CORNETT, Sarah, Cornerstone, 26.20; 2 REED, Mary, SH, 26.46; 3 BUCHANAN, Maggie, PH, 26.48; 4 MASSENGILL, Ellie, THS, 27.12; 5 TAYLOR, Madison, THS, 27.47; 6 RHUDY, Molly, Chilh 27.63; 7 MANIS, Gracie, Vol, 27.70; 8 SALYERS, Ashley, Vol, 27.83; 9 WILLIAMS, Makayla, SH, 28.13; 10 PASSAMONTE, Christin Cornerstone, 28.22; 11 YEARY, Jordyn, SH, 28.41; 12 MOORE, Dymond, GW 28.73; 13 FORRESTER, Maggie, SH, 28.98; 14 PEASE, Haley, Ridgv, 32.93.

400 — 1 NEUBERT, Katy, SH, 59.88; 2 CORNETT, Sarah, Cornerstone, 1:00.22; 3 REED, Mary, SH, 1:01.09; 4 CHELLAH, Patricia, Boone, 1:01.81; 5 SHEETS, Annie, PH, 1:02.41; 6 RHUDY, Molly, Chilh, 1:02.75; 7 BASSETT, Alie, THS, 1:03.35; 8 TAYLOR, Lindsey, SH, 1:04.10; 9 SCHRAM, Emily, Chilh, . 1:04.21; 10 FARLEY, Cassidy, Abing, 1:04.29; 11 FULLER, Erin, SH, 1:04.56; 12 O'DELL, Maya, Grnvlle, 1:04.94; 13 YEARY, Jordyn, SH, 1:04.94; 14 WILLIAMS, Makayla, SH, 1:05.06; 15 CHRISTIAN, Megan, Vol, 1:05.10; 16 GRAHAM, Hannah, PH, 1:06.30; 17 SHEPHERD, Cheyenne, JIB, 1:07.47.

800 — 1 NEUBERT, Katy, SH, 2:21.48; 2 CHELLAH, Maria, Boone, 2:21.90; 3 OWEN, Bekah, UH, 2:25.23; 4 DAVIS, Meg, D-B, 2:26.39; 5 ALLEN, Gracie, D-B, 2:26.52; 6 ROY, Breanna, DC, 2:26.75; 7 CARLSEN, Paige, SH, 2:26.95; 8 CORDELL, Morgan, D-B, 2:26.97; 9 CARLSEN, Kyley, SH, 2:30.84; 10 MCCOY, Marley, Boone, 2:31.85; 11 GROSSMAN, Catherine, PH, 2:32.18; 12 BECK, Megan, Abing, 2:38.13; 13 ANDERSON, Christa, THS, 2:38.84; 14 HATCH, Maria, PH, 2:40.79; 15 CHAPMAN, Eden, Cornerstone, 2:40.97; 16 BRUCE, Erin, Boone, 2:41.14; 17 SPRY, Lauren, Boone, 2:43.48; 18 MULHOLLEN, Julia, Grnvlle 2:44.26; 19 DANIEL, Ashley, UH, 2:46.56; 20 MOORE, Allyson, GC, 2:47.09.

1600 — 1 ROY, Breanna, DC, 5:19.59; 2 RUSSUM, Emma, D-B, 5:23.96; 3 HAGOOD, Ashtyn, D-B, 5:25.02; 4 CHELLAH, Judy, Boone, 5:27.95; 5 GROSSMAN, Catherine, PH, 5:30.22; 6 PILKTON, Lauren, Eliz, . 5:30.52; 7 MCREYNOLDS, Julia, D-B, 5:31.42; 8 HALL, Ellie, D-B, 5:31.49; 9 MARDIS, Gabrielle, SH, 5:31.86; 10 THOMAS, Rebekah, PH, 5:46.34; 11 BURNS, Ali, UH, 5:48.18; 12 ROUNTREE, Abbi, SH, 5:49.09; 13 DOYLE, Ashley, SH, 5:55.84; 14 HULSE, Emmaline, DC, 5:59.00; 15 MULHOLLEN, Julia, Grnvlle, 6:04.24; 16 SYKES, Haley, Ridgv, 6:07.99; 17 BAKER, Leah, GC 6:14.00; 18 LAMBERT, Olivia, Ridgv, 6:21.07.

3200 — 1 NEGLIA, Sasha, D-B, 10:45.57; 2 HALL, Ellie, D-B, 11:59.89; 3 MURRAY, Gracie, Boone, 12:06.09; 4 MARDIS, Gabrielle, SH, 12:06.70; 5 GROSSMAN, Catherine, PH, 12:07.48; 6 ROY, Taylor, DC, 12:10.99; 7 DULANEY, Rachel, DC, 12:15.62; 8 THOMAS, Rebekah, PH, 12:24.04; 9 CLOUD, Alanna, Boone, 12:33.01; 10 BURNS, Ali, UH, 12:38.00; 11 ROUNTREE, Abbi, SH, 12:42.02; 12 BAKER, Leah, GC, 13:51.84; 13 MULHOLLEN, Julia, Grnvlle, 14:00.00; 14 SYKES, Kaley, Ridgv, 14:12.45.

100 Hurdles — 1 CHRISTIAN, Whitney, Vol, 16.16; 2 SEWEL, Lily, D-B, 17.17; 3 BARRETT, Blaire, D-B, 17.44; 4 HIRST, Jacqueline, SH, 17.47; 5 LIGHT, Ashlynn, PH, 17.83; 6 KELLS, Haley, WG, 18.01; 7 DAVIS, Tierra, Union, 18.34; 8 MAIDEN, Ella, Cornerstone, 18.54; 9 YATES, Madison, Ridgv, 18.56; 10 BLAIR-JAMES, Lydia, JIB, 18.66; 11 MORELOCK, Abbi, Grnvlle, 18.95; 12 MAYS, Emily, Abing, 19.13; 13 MIXON, Taylor, Chilh, 19.27; 14 KING, Abbey, WG, 19.31; 15 BUTLER, Meg, Grnvlle, 20.55.

300 Hurdles — 1 CHRISTIAN, Whitney, Vol, 47.62; 2 HIRST, Jacqueline, SH, 50.50; 3 BARRETT, Blaire, D-B, 50.60; 4 NEWSOME, Natalie, HV, 51.22; 5 MAYS, Emily, Abing, 51.77; 6 HUFFARD, Berklee, RR, 51.88; 7 GALLOWAY, Leslie, Boone, 52.02; 8 SCOTT, Halle, DC, 52.27; 9 GOUGE, Emma, DC, 52.58; 10 LIGHT, Ashlynn, PH, 53.70; 11 INGLE, Hannah, Castl, 53.70; 12 YATES, Madison, Ridgv, 53.86; 13 MIXON, Taylor, Chilh, 54.40; 14 MAIDEN, Ella, Cornerstone, 54.51; 15 VINCENT, Santana, GC, 55.30; 16 BLAIR-JAMES, Lydia, JIB, 56.47; 17 MALONE, Baileigh, WG, 57.22; 18 TRIEBEL, Jade, Grnvlle, 57.93.

4x100 Relay — 1 Volunteer A 51.28; 2 Science Hill A 51.60; 3 Sullivan South A 51.68; 4 Tennessee High A 51.89; 5 Dobyns-Bennett A 52.00; 6 Patrick Henry A 53.68; 7 Daniel Boone A 54.27; 8 Happy Valley A 54.84; 9 Gate City A 55.54; 10 George Wythe A 55.97; 11 West Greene A 56.25.

4x200 Relay — 1 Tennessee High A 1:48.85; 2 Dobyns-Bennett A 1:48.96; 3 Science Hill A 1:49.34; 4 Volunteer A 1:51.60; 5 Patrick Henry A 1:54.22; 6 Chilhowie A 1:54.40; 7 Sullivan South A 1:56.24; 8 Greeneville A 1:57.08; 9 Happy Valley A 1:57.08.

4x400 Relay — 1 Dobyns-Bennett A 4:05.09; 2 Science Hill A 4:05.81; 3 Daniel Boone A 4:08.64; 4 Tennessee High A 4:21.20; 5 Patrick Henry A 4:24.51; 6 Chilhowie A 4:30.48; 7 Greeneville A 4:31.92; 8 Sullivan Central A 4:32.76; 9 Abingdon A 4:37.34; 10 Gate City A 4:48.00; 11 Ridgeview A 4:51.63; 12 J.I. Burton A 5:20.16.

4x800 Relay — 1 Dobyns-Bennett A 9:49.75; 2 Daniel Boone A 9:53.92; 3 Science Hill A 10:00.38; 4 David Crockett A 10:49.31; 5 University High A 10:50.94; 6 Patrick Henry A 11:14.67; 7 Unicoi County A 11:24.83; 8 Ridgeview A 11:31.15; 9 Castlewood A 11:34.01; 10 Greeneville A 11:41.19; 11 Gate City A 12:06.68; 12 Chilhowie A 12:08.00; 13 West Greene A 12:10.02.

High Jump — 1 COWAN, Madison, South, 5-4; 2 GLISAN, Caeley, Marion, 5-4; 3 GRIFFITH, Lily, D-B, 5-4; 4 WATSON, Hannah, D-B, 5-2; 5 HATLEY, Emily, Vol, . 5-0; 6 MORELOCK, Abbi, Grnvlle, 5-0; 7 FULLER, Erin, SH, 5-0; 8 POOLE, Bryce, RR, 4-10; 9 FARLEY, Cassidy, Abing, 4-10; 10 THOMPSON, Maria, Abing, 4-10; 11 BLAIR-JAMES, Lydia JIB, 4-10; 12 MAIDEN, Ella, Cornerstone, 4-10; 13 LAMBERT, Sahra, THS, 4-10; 14 KING, Abbey, WG, 4-9; 15 CULBERTSON, Kacie JIB, 4-8; 16 REED, Anna, SH, 4-8.

Pole Vault — 1 CUTSHALL, Caitlin, Boone, 10-6; 2 PARR, Julia, SH, 10-0; 3 DONAHUE, Natalie, D-B, 9-6; 4 HAWKINS, Halie, UC, 8-6; 5 HUFFARD, Berklee, RR, 8-0; 6 SMITH, Madison, SH, 8-0; 7 WHEELER, Sunshine, SH, 8-0; 8 HERRMANN, Madalyn, Boone, 8-0; 9 CARDENAS, Lora, Vol, 7-0; 10 NEWSOME, Natalie, HV, 7-0; 11 HALL, Ellie, D-B, 7-0; 12 RICKER, Christiana, WG, 6-6; 13 SMITH, Lexie, WG, 6-6; 14 ROBERTSON, Heather, UH, 6-6; 15 HAREN, Jenna, Grnvlle, 6-0; 16 REYES, Alexia, Grnvlle, 6-0; 17 DYCUS, Molly, UH, 6-0.

Long Jump — 1 COWAN, Madison, South, 17-9.50; 2 BUCHANAN, Maggie, PH, 16-4; 3 CHRISTIAN, Whitney, Vol, 16-2.75; 4 RHUDY, Molly, Chilh, 16-2.25; 5 REED, Mary, SH, 16-2; 6 NDUNE, Jemimah, SH, 15-11; 7 SEWEL, Lily, D-B, 15-9; 8 JERRELL, Samantha, GC, 15-2; 9 BRYANT, Hannah, Union, 15-0.50; 10 CORNETT, Sarah, Cornerstone, 15-0.25; 11 COZART, Evie, THS, 15-0.25; 12 SALYERS, Ashley, Vol, 14-11.7; 13 CARDENAS, Lora, Vol, 14-11.5; 14 MAIDEN, Ella, Cornerstone, 14-10.7; 15 MAYS, Emily, Abing, 14-4.

Triple Jump — 1 POOLE, Bryce, RR, 37-0.50; 2 BUCHANAN, Maggie, PH, 34-10; 3 BLAIR-JAMES, Lydia, JIB, 34-4; 4 CORNETT, Sarah, Cornerstone, 32-10; 5 SALYERS, Ashley, Vol, 32-8.50; 6 BRYANT, Hannah, Union, 32-6; 7 SEWEL, Lily, D-B, 32-5.25; 8 MAIDEN, Ella, Cornerstone, 32-5; 9 CULBERTSON, Kacie, JIB, 32-4; 10 RHUDY, Molly, Chilh, 32-4; 11 CALLOWAY, Jaisa, SH, 31-8.75; 12 JERRELL, Samantha, GC, 31-8; 13 GREEN, Haley, HV, 30-11; 14 MALONE, Baileigh, WG, 30-5.75; 15 LAMBERT, Sahra, THS, 30-4; 16 KELLS, Haley, WG, 30-1.

Shot Put — 1 ROBERTS, Jasmine, Eliz, 37-4; 2 WHITFIELD, Stephanie, WCent, 36-0; 3 MORRIS, Michelle, Abing, 35-6.50; 4 QUILLEN, Casey, PH, 35-0.50; 5 WHITSON, Courtney, D-B, 34-1.50; 6 KOROMA, Camryn, Eliz, 33-0; 7 BELCHER, Abigail, PH, 32-3; 8 REED, Anna, SH, 30-3; 9 BALLARD, Hannah, SH, 30-3; 10 HICKS, Maggie, THS, 29-5; 11 WHITNEY, Quiyana, SH, 29-3; 12 PENNINGTON, Annessa THS 29-2.25; 13 WILLIAMS, Cheyann D-B 28-7.50; 14 RATLIFF, Morgan, SH, 28-2.50; 15 SMITH, Cheryl, SH, 28-1; 16 MILLER, Alessa, THS, 27-8.75; 17 BENNETT, Rheann, SH, 27-7; 18 RICHARDSON, Megan, Marion, 27-6; 19 ROBINSON, Faith, Boone, 27-2.

Discus — 1 QUILLEN, Casey, PH, 118-6; 2 MORRIS, Michelle, Abing, 117-4; 3 BELCHER, Abigail, PH, 108-4; 4 KOROMA, Camryn, Eliz, 106-4; 5 WHITSON, Courtney, D-B, 105-5; 6 BALLARD, Hannah, SH, 98-10; 7 BRAWLEY, Blair, CC., 98-1; 8 ROBERTS, Jasmine, Eliz, 97-10; 9 BOOHER, Devyn, SC, 95-8; 10 ST CLAIR, Meredith, South, 92-11; 11 HAMPTON, Samantha, Union, 90-1; 12 WILLIAMS, Cheyann, D-B, 88-1; 13 RICHARDSON, Megan, Marion, 86-7; 14 BENNETT, Rheann, SH, 86-1; 15 MONTGOMERY, Rachel, Boone, 84-6; 16 GREENLEE, Madison, WG, 82-7; 17 ROBINSON, Faith, Boone, 81-11; 18 RILEY, Grace, Grnvlle, 78-6; 19 SMITH, Cheryl, Science Hill, 78-1; 20 SHIPE, Arya, Grnvlle, 77-4; 21 PENNINGTON, Annessa, THS, 77-3; 22 MILLER, Alessa, THS, 76-3; 23 HICKS, Maggie, THS, 70-6.

Recommended for You

    Kingsport Times News Videos