logo


no avatar

Final Ballad Health/Tricitiessports.com Relays Checklist

• May 4, 2018 at 12:48 AM

KINGSPORT — The top 12 performers in each event determine event qualifiers. Friday’s meet at Dobyns-Bennett High School begins with field events at 4 p.m. and running events at 4:30 p.m.

Ballad Health/Tricitiessports.com Relays Final Checklist

BOYS

100 Meters —1 CRUISE, Jackson Patrick Henry (G. Sp 10.99; 2 BUCHANAN, Connor Patrick Henry (G. Sp 11.02; 3 WILLIAMS, Jeamy Dobyns Bennett High 11.04; 4 JENKINS, Avery Union High School 11.11; 5 GOINS, Devin Lee 11.19; 6 HILLMAN, Ethan Twin Springs 11.23; 7 TRITT, Josh Lee 11.29; 8 LEE, Kamdyn Dobyns Bennett High 11.36; 9 DAVIS, Jake Thomas Walker 11.39; 10 LOWE, Trey Sullivan East High S 11.42; 11 LEWIS, Kody Unicoi Co. High Scho 11.48; 12 DUNN, Aziz Dobyns Bennett High 11.56.

200 Meters — 1 BUCHANAN, Connor Patrick Henry (G. Sp 22.06; 2 WILLIAMS, Jeamy Dobyns Bennett High 22.11; 3 CRUISE, Jackson Patrick Henry (G. Sp 22.48; 4 OWENS, Dakota Union High School 22.51; 5 PATTON, Tj Science Hill High Sc 22.65; 6 MCNEIL, Zach Marion 23.24; 7 LEWIS, Kody Unicoi Co. High Scho 23.35; 8 LEE, Kamdyn Dobyns Bennett High 23.36; 9 DUNCAN, Caleb Science Hill High Sc 23.40; 10 THOMAS, Austin Marion 23.59; 11 ROBINSON, Micah David Crockett High 23.66; 12 LAM, Victor Science Hill High Sc 23.74.

400 Meters — 1 OWENS, Dakota Union High School 51.39; 2 OSBORNE, Noah Tennessee High Schoo 51.71; 3 MURPH, Andrew Volunteer High Schoo 51.72; 4 LOWE, Trey Sullivan East High S 52.10; 5 CRIGGER, Colin Rural Retreat 52.26; 6 LAYMAN, Will George Wythe (Wythev 52.71; 7 LAM, Victor Science Hill High Sc 52.72; 8 BAKSHI, Akshay Science Hill High Sc 52.79; 9 FARRIS, Caleb Abingdon High School 52.88; 10 VELEZ, Jacob Greeneville High Sch 52.90; 11 SIMMONS, Rayshawn Volunteer High Schoo 53.19; 12 STILTNER, Brady Patrick Henry (G. Sp 53.60.

800 Meters — 1 JONES, Jeb Science Hill High Sc 1:58.38; 2 GROSSMAN, Gavin Patrick Henry (G. Sp 2:01.24; 3 DAVIS, Caleb Dobyns Bennett High 2:03.17; 4 WESTON, Zane Volunteer High Schoo 2:03.26; 5 FRY, Joseph Dobyns Bennett High 2:04.15; 6 HARRIS, Jonah Science Hill High Sc 2:04.24; 7 HUFF, Matt Daniel Boone High Sc 2:05.00; 8 KEITH, Jordan Holston 2:06.06; 9 HARRISON, Miles Holston 2:06.30; 10 ROGERS, Nathaniel Science Hill High Sc 2:08.17; 11 WHITE, Cameron Lee 2:08.44; 12 RIVAS, Pablo University School of 2:08.49.

1600 Meters — 1 GROSSMAN, Gavin Patrick Henry (G. Sp 4:28.52; 2 CHAPMAN, Elijah Cornerstone Christia 4:38.65; 3 JONES, Ryland Greeneville High Sch 4:41.06; 4 BOWMAN, Chance Daniel Boone High Sc 4:41.71; 5 JOHNSON, Zach Sullivan South High 4:43.08; 6 JONES, Aaron Science Hill High Sc 4:44.76; 7 ROBINSON, Holden George Wythe (Wythev 4:47.65; 8 RICHARDSON, Ray Science Hill High Sc 4:52.47; 9 BUTLER, Cameron David Crockett High 4:56.35; 10 STREET, Nicholas Elizabethton High Sc 4:57.62; 11 BAINES, Peyton Daniel Boone High Sc 5:00.29; 12 ARNOLD, Brett Daniel Boone High Sc 5:01.64.

3200 Meters — 1 THIESSEN, Karl Abingdon High School 9:40.53; 2 BRADLEY, Porter University School of 10:00.37; 3 LOWE, Hank David Crockett High 10:19.75; 4 HAZELWOOD, Ben Virginia High School 10:20.43; 5 WALLS, Carson Daniel Boone High Sc 10:26.72; 6 BAINES, Peyton Daniel Boone High Sc 10:26.92; 7 JOHNSON, Zach Sullivan South High 10:30.07; 8 GROSSMAN, Gavin Patrick Henry (G. Sp 10:33.57; 9 TIMMONS, Gavin Abingdon High School 10:53.94; 10 DANIEL, Nick University School of 10:58.56; 11 JONES, Ryland Greeneville High Sch 10:58.97; 12 FICKLEY, Anderson Science Hill High Sc 11:02.46.

110m Hurdles — 1 PATTON, Tj Science Hill High Sc 14.81; 2 FARIS, Austin Patrick Henry (G. Sp 15.13; 3 WARD, Ethan Sullivan South High 15.61; 4 MORGAN, Connor Science Hill High Sc 15.66; 5 GONZALES, Jordan Dobyns Bennett High 15.68; 6 YOUNGBLOOD, Ty Greeneville High Sch 15.97; 7 WATTERSON, Aaron Sullivan South High 16.01; 8 LANE, Austin John I. Burton 16.07; 9 WAGNER, Trevor Union High School 16.53; 10 LANE, Darrel Science Hill High Sc 17.06; 11 HAYWORTH, Mason Sullivan East High S 17.08; 12 BARTONE, Jered Union High School 17.17.

300m Hurdles — 1 FARIS, Austin Patrick Henry (G. Sp 40.69; 2 LANE, Austin John I. Burton 41.60; 3 TESNEAR, Tyler Dobyns Bennett High 42.16; 4 WARD, Ethan Sullivan South High 42.35; 5 MORGAN, Connor Science Hill High Sc 43.15; 6 JENKINS, Avery Union High School 43.39; 7 HARLESS, Andre Volunteer High Schoo 43.50; 8 YOUNGBLOOD, Ty Greeneville High Sch 43.54; 9 SINK, Grayson Abingdon High School 43.74; 10 WARD, Jack Castlewood 44.38; 11 MICHALIK, Nathan Volunteer High Schoo 44.47; 12 POLIER, Mason Union High School 44.75.

4 x 100m Relay — 1 Science Hill High Sc A 43.58; 2 Union High School A 43.79; 3 Sullivan South High A 44.25; 4 Patrick Henry (G. Sp A 44.38; 5 Tennessee High Schoo A 45.00; 6 Marion A 45.65; 7 Lee A 45.74; 8 Dobyns Bennett High A 45.90; 9 West Greene High Sch A 46.46; 10 Daniel Boone High Sc A 46.60; 11 Ridgeview High Schoo A 47.25; 12 George Wythe (Wythev A 47.70.

4 x 200m Relay — 1 Science Hill High Sc A 1:32.00; 2 Sullivan East High S A 1:34.27; 3 Volunteer High Schoo A 1:34.86; 4 Patrick Henry (G. Sp A 1:35.35; 5 Tennessee High Schoo A 1:35.36; 6 David Crockett High A 1:36.20; 7 Daniel Boone High Sc A 1:37.03; 8 Sullivan South High A 1:37.20; 9 Happy Valley High Sc A 1:37.24; 10 West Greene High Sch A 1:38.43.

4 x 400m Relay — 1 Dobyns Bennett High A 3:28.72; 2 Volunteer High Schoo A 3:29.63; 3 Science Hill High Sc A 3:33.62; 4 Sullivan East High S A 3:40.24; 5 Castlewood A 3:41.63; 6 Patrick Henry (G. Sp A 3:43.27; 7 Tennessee High Schoo A 3:44.69; 8 Abingdon High School A 3:45.28; 9 Daniel Boone High Sc A 3:46.06; 10 Holston A 3:47.66; 11 John I. Burton A 3:49.39; 12 Union High School A 3:49.51.

4 x 800m Relay — 1 Daniel Boone High Sc A 8:29.22; 2 Dobyns Bennett High A 8:40.75; 3 Volunteer High Schoo A 8:57.34; 4 Science Hill High Sc A 9:01.99; 5 University School of A 9:03.22; 6 Castlewood A 9:04.51; 7 Sullivan South High A 9:06.67; 8 Patrick Henry (G. Sp A 9:12.90; 9 Union High School A 9:18.73; 10 Greeneville High Sch A 9:37.63; 11 West Greene High Sch A 9:43.84.

High Jump — 1 HENRY, Tanner Dobyns Bennett High 6' 5"; 2 THOMAS, Malachi Chilhowie 6' 2"; 3 CLEEK, Samuel Dobyns Bennett High 6' 2"; 4 JENKINS, Avery Union High School 6' 1"; 5 MITCHELL, Devontae Sullivan South High 6' 0"; 6 WILLIAMS, Kendle Science Hill High Sc 6' 0"; 7 SHELTON, Noah Daniel Boone High Sc 6' 0"; 8 HENRY, Layton Holston 6' 0"; 9 ADKINS, Mason Ridgeview High Schoo 5' 10"; 10 DEEL, Dakota Sullivan East High S 5' 10"; 11 RAMIREZ, Raul Chilhowie 5' 10"; 12 BIDDY, Tristan West Greene High Sch 5' 8".

Pole Vault — 1 PETERSON, William Science Hill High Sc 13' 9"; 2 COLEY, Moses University School of 12' 0"; 3 MCKENNA, Devin Daniel Boone High Sc 12' 0"; 4 CLEEK, Samuel Dobyns Bennett High 11' 6"; 5 BRADEMEYER, Grant Science Hill High Sc 11' 6"; 6 LEDFORD, Jacob Science Hill High Sc 11' 6"; 7 LEMMONS, DILLON Dobyns Bennett High 10' 6"; 8 COSTELLO, Aidan University School of 10' 6"; 9 MICHALIK, Nathan Volunteer High Schoo 10' 0"; 10 MORGAN, Connor Science Hill High Sc 9' 6"; 11 FULK, Colton West Greene High Sch 9' 6"; 12 DAVIS, Taylor Dobyns Bennett High 9' 0"; 13 FORD, Connor University School of 9' 0".

Long Jump — 1 FARIS, Austin Patrick Henry (G. Sp 21' 2.50; 2 DAVIS, Jake Thomas Walker 21' 0"; 3 DUNN, Aziz Dobyns Bennett High 20' 8.25; 4 KISNER, Joseph Sullivan Central Hig 20' 8"; 5 ROARK, Austin Happy Valley High Sc 20' 5"; 6 JENKINS, Avery Union High School 20' 0.50; 7 LANE, Darrel Science Hill High Sc 19' 5.50; 8 GOINS, Devin Lee 19' 5"; 9 ADEDOKUN, Paul Dobyns Bennett High 19' 3.50; 10 LANE, Austin John I. Burton 19' 3"; 11 BUCHANAN, Connor Patrick Henry (G. Sp 19' 2.75; 12 NAPIER, Nick Lee 18' 11".

Triple Jump — 1 BUCHANAN, Connor Patrick Henry (G. Sp 44' 10.2; 2 NORMAN, Kai Happy Valley High Sc 42' 7"; 3 LANE, Austin John I. Burton 41' 11"; 4 CRIGGER, Colin Rural Retreat 41' 4"; 5 HENRY, Tanner Dobyns Bennett High 41' 3"; 6 BROWN, Jarah Dobyns Bennett High 41' 2"; 7 ADEDOKUN, Paul Dobyns Bennett High 40' 8"; 8 BASSHAM, Ean Abingdon High School 40' 0.50; 9 DUNCAN, Caleb Science Hill High Sc 39' 10"; 10 ADKINS, Trenton Ridgeview High Schoo 38' 6"; 11 GRIFFITH, Grant Science Hill High Sc 38' 3"; 12 ADKINS, Mason Ridgeview High Schoo 38' 0".

Shot Put — 1 BARNETT, Justin Union High School 50' 1.50; 2 CALHOUN, Michael Gate City High Schoo 48' 8"; 3 PIGEON, Adam Tri Cities Christian 45' 7.50; 4 CHRISTIAN, Drew Dobyns Bennett High 43' 5.50; 5 BROWN, Zach Patrick Henry (G. Sp 43' 4.50; 6 CHILDRESS, Isaac John S. Battle 42' 5"; 7 LEE, Elijah Marion 42' 4"; 8 AUSTIN, Jeremiah Bla Science Hill High Sc 42' 3"; 9 JOHNSON, Jarred Chilhowie 41' 11"; 10 AMARO, Jason Chilhowie 41' 4"; 11 BUNCH, Brandon Union High School 41' 4"; 12 MCCLAIN, Michael Dobyns Bennett High 40' 5.50.

Discus — 1 LANDRY, Richard Volunteer High Schoo 139' 4"; 2 SULLIVAN, Jeremiah Daniel Boone High Sc 135' 5"; 3 JAYNE, Isaiah Dobyns Bennett High 132' 8"; 4 CHRISTIAN, Drew Dobyns Bennett High 131' 10"; 5 O'QUINN, Jerimiah Sullivan Central Hig 131' 10"; 6 PIERSON, Dawson Dobyns Bennett High 131' 1"; 7 BARNETT, Justin Union High School 130' 3"; 8 PIGEON, Adam Tri Cities Christian 125' 11"; 9 BROWN, Zach Patrick Henry (G. Sp 124' 4"; 10 CHILDRESS, Isaac John S. Battle 122' 4"; 11 SHELTON, Noah Daniel Boone High Sc 121' 10"; 12 LEE, Elijah Marion 117' 4".

 GIRLS

 100 Meters — 1 REED, Mary Science Hill High Sc 12.86; 2 CORNETT, Sarah Cornerstone Christia 12.91; 3 FRITTS, Riley Tennessee High Schoo 13.05; 4 BUCHANAN, Maggie Patrick Henry (G. Sp 13.12; 5 BRYANT, Hannah Union High School 13.14; 6 MANIS, Gracie Volunteer High Schoo 13.18; 7 HENGER, Aubree Dobyns Bennett High 13.26; 8 JERRELL, Samantha Gate City High Schoo 13.26; 9 OWENS, Taylor Science Hill High Sc 13.39; 10 PASSAMONTE, Christin Cornerstone Christia 13.48; 11 NDUNE, Jemimah Science Hill High Sc 13.51; 12 CUTSHALL, Caitlin Daniel Boone High Sc 13.57.

200 Meters — 1 CORNETT, Sarah Cornerstone Christia 26.17; 2 REED, Mary Science Hill High Sc 26.46; 3 BUCHANAN, Maggie Patrick Henry (G. Sp 26.48; 4 MASSENGILL, Ellie Tennessee High Schoo 27.12; 5 RHUDY, Molly Chilhowie 27.28; 6 TAYLOR, Madison Tennessee High Schoo 27.47; 7 WILLIAMS, Makayla Science Hill High Sc 27.70; 8 YEARY, Jordyn Science Hill High Sc 27.81; 9 SALYERS, Ashley Volunteer High Schoo 27.83; 10 PASSAMONTE, Christin Cornerstone Christia 28.22; 11 MOORE, Dymond George Wythe (Wythev 28.73; 12 FORRESTER, Maggie Science Hill High Sc 28.73.

400 Meters — 1 CORNETT, Sarah Cornerstone Christia 1:00.22; 2 CHELLAH, Patricia Daniel Boone High Sc 1:01.81; 3 SHEETS, Annie Patrick Henry (G. Sp 1:02.41; 4 RHUDY, Molly Chilhowie 1:02.75; 5 FARLEY, Cassidy Abingdon High School 1:02.92; 6 BASSETT, Alie Tennessee High Schoo 1:03.35; 7 HOBACK, Laiken Sullivan Central Hig 1:03.37; 8 CHRISTIAN, Megan Volunteer High Schoo 1:03.88; 9 TAYLOR, Lindsey Science Hill High Sc 1:04.10; 10 SCHRAM, Emily Chilhowie 1:04.21; 11 ANDERSON, Katie Sullivan East High S 1:04.42; 12 FULLER, Erin Science Hill High Sc 1:04.56.

800 Meters —1 NEUBERT, Katy Science Hill High Sc 2:21.48; 2 CHELLAH, Maria Daniel Boone High Sc 2:21.90; 3 OWEN, Bekah University School of 2:25.23; 4 DAVIS, Meg Dobyns Bennett High 2:26.39; 5 ALLEN, Gracie Dobyns Bennett High 2:26.52; 6 ROY, Breanna David Crockett High 2:26.75; 7 CARLSEN, Paige Science Hill High Sc 2:26.95; 8 CORDELL, Morgan Dobyns Bennett High 2:26.97; 9 CARLSEN, Kyley Science Hill High Sc 2:30.84; 10 MCCOY, Marley Daniel Boone High Sc 2:31.85; 11 GROSSMAN, Catherine Patrick Henry (G. Sp 2:32.18; 12 CLONINGER, Maci Sullivan Central Hig 2:34.81.

1600 Meters — 1 ROY, Breanna David Crockett High 5:19.59; 2 RUSSUM, Emma Dobyns Bennett High 5:23.96; 3 HAGOOD, Ashtyn Dobyns Bennett High 5:25.02; 4 CHELLAH, Judy Daniel Boone High Sc 5:27.95; 5 MARDIS, Gabrielle Science Hill High Sc 5:28.42; 6 GROSSMAN, Catherine Patrick Henry (G. Sp 5:30.22; 7 PILKTON, Lauren Elizabethton High Sc 5:30.52; 8 MCREYNOLDS, Julia Dobyns Bennett High 5:31.42; 9 HALL, Ellie Dobyns Bennett High 5:31.49; 10 HARRINGTON, Kelsey Virginia High School 5:44.70; 11 ROUNTREE, Abbi Science Hill High Sc 5:45.48; 12 THOMAS, Rebekah Patrick Henry (G. Sp 5:46.34.

3200 Meters — 1 NEGLIA, Sasha Dobyns Bennett High 10:45.57; 2 HALL, Ellie Dobyns Bennett High 11:59.89; 3 MURRAY, Gracie Daniel Boone High Sc 12:06.09; 4 MARDIS, Gabrielle Science Hill High Sc 12:06.70; 5 GROSSMAN, Catherine Patrick Henry (G. Sp 12:07.48; 6 ROY, Taylor David Crockett High 12:10.99; 7 THOMAS, Rebekah Patrick Henry (G. Sp 12:24.04; 8 CLOUD, Alanna Daniel Boone High Sc 12:33.01; 9 ROUNTREE, Abbi Science Hill High Sc 12:42.02; 10 BURNS, Ali University School of 12:47.11; 11 FULCHER, Christina University School of 13:24.81; 12 JOHNSON, Isabelle University School of 13:27.99.

100m Hurdles — 1 CHRISTIAN, Whitney Volunteer High Schoo 16.16; 2 BLAIR-JAMES, Lydia John I. Burton 16.82; 3 SEWEL, Lily Dobyns Bennett High 17.17; 4 BARRETT, Blaire Dobyns Bennett High 17.44; 5 HIRST, Jacqueline Science Hill High Sc 17.47; 6 LIGHT, Ashlynn Patrick Henry (G. Sp 17.83; 7 KELLS, Haley West Greene High Sch 18.01; 8 OLIVER, Camiel Sullivan East High S 18.13; 9 MORELOCK, Abbi Greeneville High Sch 18.24; 10 MAIDEN, Ella Cornerstone Christia 18.26; 11 YATES, Madison Ridgeview High Schoo 18.56; 12 MAYS, Emily Abingdon High School 19.13.

300m Hurdles — 1 CHRISTIAN, Whitney Volunteer High Schoo 47.62; 2 HIRST, Jacqueline Science Hill High Sc 50.50; 3 BARRETT, Blaire Dobyns Bennett High 50.60; 4 SCOTT, Halle David Crockett High 50.79; 5 HARRISON, Ryland Holston 51.04; 6 NEWSOME, Natalie Happy Valley High Sc 51.22; 7 BLAIR-JAMES, Lydia John I. Burton 51.60; 8 MAYS, Emily Abingdon High School 51.77; 9 HUFFARD, Berklee Rural Retreat 51.88; 10 GALLOWAY, Leslie Daniel Boone High Sc 52.02; 11 TAYLOR, Lindsey Science Hill High Sc 52.09; 12 GOUGE, Emma David Crockett High 52.58.

4 x 100m Relay — 1 Volunteer High Schoo A 51.28; 2 Science Hill High Sc A 51.60; 3 Sullivan South High A 51.68; 4 Tennessee High Schoo A 51.89; 5 Dobyns Bennett High A 52.00; 6 Patrick Henry (G. Sp A 53.68; 7 Daniel Boone High Sc A 54.27; 8 Gate City High Schoo A 54.60; 9 West Greene High Sch A 55.45; 10 Sullivan East High S A 55.87; 11 George Wythe (Wythev A 55.97; 12 Chilhowie A 54:01.00.

4 x 200m Relay — 1 Science Hill High Sc A 1:48.19; 2 Tennessee High Schoo A 1:48.85; 3 Volunteer High Schoo A 1:51.60; 4 Sullivan South High A 1:53.58; 5 Patrick Henry (G. Sp A 1:54.22; 6 Chilhowie A 1:54.40; 7 Sullivan East High S A 1:56.55; 8 Greeneville High Sch A 1:57.08; 9 Happy Valley High Sc A 1:57.08.

4 x 400m Relay — 1 Dobyns Bennett High A 4:05.09; 2 Science Hill High Sc A 4:05.81; 3 Daniel Boone High Sc A 4:08.64; 4 Tennessee High Schoo A 4:21.20; 5 Chilhowie A 4:21.83; 6 Patrick Henry (G. Sp A 4:24.51; 7 Sullivan East High S A 4:27.84; 8 Sullivan Central Hig A 4:27.94; 9 Greeneville High Sch A 4:31.37; 10 Abingdon High School A 4:34.95; 11 John I. Burton A 4:39.98; 12 Holston A 4:49.35.

4 x 800m Relay — 1 Dobyns Bennett High A 9:49.75; 2 Daniel Boone High Sc A 9:53.92; 3 Science Hill High Sc A 10:00.38; 4 University School of A 10:50.94; 5 Tennessee High Schoo A 10:52.79; 6 Patrick Henry (G. Sp A 11:14.67; 7 Ridgeview High Schoo A 11:31.15; 8 Castlewood A 11:34.01; 9 Greeneville High Sch A 11:41.19; 10 Gate City High Schoo A 12:06.68; 11 Chilhowie A 12:08.00;12 West Greene High Sch A 12:10.02.

High Jump — 1 GRIFFITH, Lily Dobyns Bennett High 5' 4"; 2 COWAN, Madison Sullivan South High 5' 4"; 3 WATSON, Hannah Dobyns Bennett High 5' 2"; 4 GLISAN, Caeley Marion 5' 2"; 5 HATLEY, Emily Volunteer High Schoo 5' 0"; 6 THOMPSON, Maria Abingdon High School 5' 0"; 7 MORELOCK, Abbi Greeneville High Sch 5' 0"; 8 FULLER, Erin Science Hill High Sc 5' 0"; 9 BLAIR-JAMES, Lydia John I. Burton 4' 10"; 10 POOLE, Bryce Rural Retreat 4' 10"; 11 FARLEY, Cassidy Abingdon High School 4' 10"; 12 MAIDEN, Ella Cornerstone Christia 4' 10"; 13 CULBERTSON, Kacie John I. Burton 4' 10"; 14 LAMBERT, Sahra Tennessee High Schoo 4' 10".

Pole Vault — 1 CUTSHALL, Caitlin Daniel Boone High Sc 10' 6"; 2 PARR, Julia Science Hill High Sc 10' 0"; 3 DONAHUE, Natalie Dobyns Bennett High 9' 6"; 4 HAWKINS, Halie Unicoi Co. High Scho 8' 6"; 5 HUFFARD, Berklee Rural Retreat 8' 0"; 6 SMITH, Madison Science Hill High Sc 8' 0"; 7 WHEELER, Sunshine Science Hill High Sc 8' 0"; 8 HERRMANN, Madalyn Daniel Boone High Sc 8' 0"; 9 TAYLOR, Lindsey Science Hill High Sc 7' 6"; 10 CARDENAS, Lora Volunteer High Schoo 7' 0"; 11 HALL, Ellie Dobyns Bennett High 7' 0"; 12 NEWSOME, Natalie Happy Valley High Sc 7' 0".

Long Jump — 1 COWAN, Madison Sullivan South High 17' 9.50; 2 PALOMINO, Karina David Crockett High 16' 4.50; 3 KELLS, Haley West Greene High Sch 16' 4.50; 4 BUCHANAN, Maggie Patrick Henry (G. Sp 16' 4"; 5 CHRISTIAN, Whitney Volunteer High Schoo 16' 2.75; 6 RHUDY, Molly Chilhowie 16' 2.25; 7 REED, Mary Science Hill High Sc 16' 2"; 8 NDUNE, Jemimah Science Hill High Sc 15' 11"; 9 SEWEL, Lily Dobyns Bennett High 15' 9"; 10 BRYANT, Hannah Union High School 15' 4"; 11 JERRELL, Samantha Gate City High Schoo 15' 2"; 12 CORNETT, Sarah Cornerstone Christia 15' 0.25;13 COZART, Evie Tennessee High Schoo 15' 0.25

Triple Jump — 1 POOLE, Bryce Rural Retreat 37' 0.50; 2 BUCHANAN, Maggie Patrick Henry (G. Sp 34' 10"; 3 BLAIR-JAMES, Lydia John I. Burton 34' 4"; 4 CULBERTSON, Kacie John I. Burton 33' 9.50; 5 COWAN, Madison Sullivan South High 33' 9.50; 6 RHUDY, Molly Chilhowie 32' 11.5; 7 CORNETT, Sarah Cornerstone Christia 32' 10"; 8 SALYERS, Ashley Volunteer High Schoo 32' 8.50; 9 BRYANT, Hannah Union High School 32' 8.50; 10 HARRISON, Ryland Holston 32' 7"; 11 SEWEL, Lily Dobyns Bennett High 32' 5.25; 12 MAIDEN, Ella Cornerstone Christia 32' 5".

Shot Put — 1 ROBERTS, Jasmine Elizabethton High Sc 37' 4"; 2 WHITFIELD, Stephanie Wise Central High Sc 36' 0"; 3 MORRIS, Michelle Abingdon High School 35' 6.50; 4 QUILLEN, Casey Patrick Henry (G. Sp 35' 0.50; 5 WHITSON, Courtney Dobyns Bennett High 34' 1.50; 6 GARRETT, Autumn Sullivan East High S 33' 7.25; 7 KOROMA, Camryn Elizabethton High Sc 33' 0"; 8 REED, Anna Science Hill High Sc 32' 8"; 9 BELCHER, Abigail Patrick Henry (G. Sp 32' 3"; 10 ROSE, Allie Virginia High School 31' 11.5; 11 HAMPTON, Samantha Union High School 31' 9"; 12 WORLEY, Aalliyah Virginia High School 31' 1".

Discus — 1 QUILLEN, Casey Patrick Henry (G. Sp 118' 6"; 2 MORRIS, Michelle Abingdon High School 117' 4"; 3 BELCHER, Abigail Patrick Henry (G. Sp 108' 4"; 4 ROSE, Allie Virginia High School 108' 2"; 5 KOROMA, Camryn Elizabethton High Sc 106' 4"; 6 WHITSON, Courtney Dobyns Bennett High 105' 5"; 7 WORLEY, Aalliyah Virginia High School 104' 8"; 8 BALLARD, Hannah Science Hill High Sc 98' 10"; 9 BRAWLEY, Blair Cocke County High Sc 98' 1"; 10 ROBERTS, Jasmine Elizabethton High Sc 97' 10"; 11 BOOHER, Devyn Sullivan Central Hig 95' 8"; 12 GARRETT, Autumn Sullivan East High S 95' 6".

Recommended for You

    Kingsport Times News Videos